18 Mart’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

991

18 Mart geldi ama pek güzel gelmedi…Onca mutsuzluğun içerisinde kendimizi biraz olsun iyi hissettirecek ve gerçek hayattan uzaklaştıracak bir yol varsa, o da film izlemektir. Bunu bilerek ve savunarak çıktığımız yolda, haftanın vizyona giren filmlerini sizlerle paylaşmak isteriz. Bu hafta vizyona giren 7 (yedi) film var. Film açısından oldukça renkli bir hafta olduğunu söyleyebileceğimiz zamanda, öncelikli olarak vizyona giren tüm filmleri sıralayıp; haftanın filmini inceliyoruz. Buyurun:

  1. Kung Fu Panda
  2. Kod 999
  3. Ölüm ve Ötesi
  4. Miss You Already
  5. Mükemmel Bir Gün
  6. Şeytan Tüyü
  7. Olaylar Olaylar

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Miss You Already

Miss You Already, dramatik komedi olarak vizyona giren yapım. Drew Barrymore ve Toni Collette‘in başrollerini paylaştığı filmin yönetmeni Alacakaranlık’tan hatırlayacağımız Catherine Hardwicke. İki yakın arkadaşın, çocukluklarından başlayıp yetişkin birer birey olmalarına kadarki süreçlerini anlatan ve tatlı ve acı olayları birleştiren yapım oldukça izlenesi. Tabi haftanın filmi kadar değil.

- Reklamlar -

Kod 999

Kod 999, yönetmenliğini John Hillcoat’un üstlendiği ve senaryosu Matt Cook’a ait film. Oyuncu kadrosunda ise Aaron Paul, Kate Winslet ve Gal Gadot gibi isimler yer alıyor. Film bolca aksiyon ve gerilim içeriyor. Atlanta’da yaşayan Michael Atwood, pis işlere bulaşmış bir adamdır. 2 arkadaşı ve ayarladıkları 2 polisle birlikte bir bankada çok önemli bilgiler içeren bir kasayı çalarlar. Bu sayede bir Rus Mafya liderinin hapse düşmesine engel olurlar, ancak paralarını alamadan mafya liderinin eşi İrina onlara bir başka görev verir, bunu başaramazlarsa sadece parayı değil hayatlarını da kaybedeceklerdir.

Ölüm ve Ötesi

Ölüm ve Ötesi, Hèctor Hernández Vicens’in yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Alba Ribas, Cristian Valencia, Bernat Saumell ve Albert Carbó bulunuyor. Gerilim ve dram türündeki yapımda, konu şu; Güzel bir kadın olan Anna Fritz tanınmış bir oyuncudur ve bir otelde ölü olarak bulunur. Pau ise bu morgda çalışan içine kapanık bir gençtir. Pau, Anna Fritz’in cansız bedenini gördüğünde kendini onu izlemekten alıkoyamaz. Anna’nın çıplak bir fotoğrafını çekerek en yakın arkadaşı Ivan’a gönderir. Ivan arkadaşları ile birlikte hastaneye gelir.Sebep Anna ile birlikte olabilmektir…

Mükemmel Bir Gün

Mükemmel Bir Gün, İspanyol yönetmen Fernando León de Aranoa imzasını taşıyan filmde Benicio Del Toro, Tim Robbins, Olga Kurylenko, Mélanie Thierry kadronun öne çıkan isimleri. Dram ve komedi odaklı yapımda; 1995’te Kosova bölgesinde halkın temiz su ihtiyacı için gönüllü olarak çalışan bir ekip, her gün farklı belalarla boğuşmaktadır. Bir gün beklenmedik bir olayla sarsılırlar ve başlarına gelecekler hiç de tahmin edilebilir olmayacaktır.

Olaylar Olaylar

Olaylar Olaylar, komedi türündeki filmde ilahi klipleri çeken yönetmen Haldun Derman’ın, tüm servetini yatırdığı film projesinin, muhafazakar başrol oyuncusunun paparazilere yakalanmasıyla bir magazin skandalına imza atılır. Haldun bunların ardından projenin iptal olmasıyla, memleketi Çarşamba’da bir mafya babasının yönettiği kanalın başına geçer. Yaşadığı maceralar komik bir dille anlatılıyor ancak favorimiz değil.

Şeytan Tüyü

Şeytan Tüyü, Murat Şenöy’ün yönetmenliğini yaptığı filmin kadrosunda, Mustafa Üstündağ, Güven Kıraç, Şükran Ovalı, Beyti Engin, Tuğrul Tülek gibi isimler yer alıyor. Yazar Armağan Tunaboylu’nun Yıldız Cinayetleri kitabından uyarlanan Şeytan Tüyü, aracılık yaptığı kızları semtin ağabeyine emanet edip, emekliye ayrılmayı planlayan bir adamın bahtsız komedisi konu alınıyor. Kargaşa ve kaos dolu film, değişik ve izlenebilir.

Kung Fu Panda 3

Film Çin ve Amerika ortak yapımı ilk animasyon filmi ünvanını taşıyor. Animasyon tarihinin en başarılı serilerinden biri olan KUNG FU PANDA 3, şu ana kadar ki en komik macerasıyla geri dönüyor.

Kung Fu Panda 3’ün Türkçe dublaj kadrosunda Okan Yalabık, Tarkan Koç, Köksal Engür, Deniz Uğur, Erdem Çalışkan yer alıyor. Jackie Chan filmde İngilizce dilinde 2 farklı karaktere dublaj yapan tek oyuncu ünvanını taşıyor.

Yönetmenliğini ikinci filmde de olduğu gibi yine Jennifer Yuh‘un üstlendiği sevilen animasyon yapımda senaryo gene Jonathan Aibel ve Glenn Berger ikilisine ait. Po’nun uzun süredir kayıp olan panda babası ortaya çıkınca tekrar bir araya gelirler. İkili müthiş yeni pandalarla tanışmak için gizli panda cennetine doğru yola çıkarlar. Ancak doğaüstü kötü adam Kai’nin, bütün Çin’deki kung fu ustalarını yenmeye başlaması üzerine, Po imkansız bir görevi yerine getirmeye çalışır.

Önceki İçerik2084 – Distopik ve Eğlenceli Bir Kısa Film
Sonraki İçerikBatman Filmleri ve Dizilerindeki Değişimi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.