22 Temmuz’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

627

Temmuz deyip bağrımıza bastığımız şu aylarda başımıza gelebilecek en kötü şeyleri yaşadık. Lakin kaostan uzaklaşmanın (en azından birkaç saatliğine) en iyi yolunun da filmlerden ve kendi dünyamızdan uzaklaşmak olduğunu da biliyoruz.

Bu sebeple diyebiliriz ki, bu hafta vizyona giren altı adet film var. Bunlardan biri en fazla izlenilesi olan haftanın filmi. Öncelikle filmleri sıralayıp, ardından haftanın filmini detaylı inceleyelim. Buyurun:

- Reklamlar -
  1. Işıklar Sönünce
  2. Kanlı Girdap
  3. Amman Hocam 2
  4. Hain
  5. Hatırla
  6. Doraemon: Taş Devri Macerası

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Kanlı Girdap

Kanlı Girdap, Amerikalı belgesel yapımcısı John Gillespie ve ekibi III. Vlad üzerine yeni bir proje üstünde çalışırken İstanbul’dan, Nina’dan gelen bir telefonla efsanevi karakter hakkında yeni bilgilere ulaşıldığını öğrenirler. Kazıklı Voyvoda olarak tanınan Romanya prensi uzun süre İstanbul’da bir zindanda tutulmuş, ülkesinde ölmüş olsa da mezarı asla bulunamamıştır. İddialara göre Voyvoda’nın cesedi İstanbul’da bir mezara nakledilmiştir. İstanbul’a gelen ekip araştırmalarını derinleştirdikçe Voyvoda zamanında müritleri tarafından işkence edilen çocukların efsaneleriyle karşı karşıya gelirler. Voyvoda’nın mezarı da çocukların öldürüldüğü tüneller gibi hayalet köyün içindedir. Başrollerinde Selma Ergeç, Selim Bayraktar, Gianni Capaldi, Natalie Burn, Guillermo Ivan ve Larry W. Carrell’ın yer aldığı filmin yönetmenliği Patricio Valladares’e ait.

Amman Hocam 2

Amman Hocam 2, bir devam filmi. Fransa’nın en kötü iki öğretmeni yeni ve çok gizli bir görev için İngiltere’ye giderler! Dunces Kralı Boulard ile beraber ülkenin en iyi okuluna giderler ve eğitim alanında ün yaptıkları metotlarını gelecek nesillere uygularlar! 2013 tarihli ilk filmde olduğu gibi yönetmenliği yine Pierre-François Martin-Laval üstleniyor. Kadroda ise Kev Adams, Isabelle Nanty ve Didier Bourdon’ın isimlerini görmek mümkün.

Doraemon: Nobita and the Birth of Japan

Doraemon: Nobita and the Birth of Japan, 70 bin yıl öncesinin Japonya’sında geçen filmde Nobita ve arkadaşlarının maceralarını izliyoruz. Nobita yaşamaktan keyif alacağı bir yer bulabilmek adına zamanda yolculuk eder ve Shizuka, Gian, Suneo ve Doraemon da aynı amacı gütmektedir. Nobita’yla birlik olan çocuklar Japonya’nın 70 bin yıl öncesine giderler. Japonya’daki sakin sayısının bir hayli az olduğu dönemde belediye kuran çocuklar yeni düzenlerine uyum sağlamaya çalışsa da eski çağlarda yaşamak da sandıkları kadar kolay olmayacaktır. Hiç beklenmedik bir biçimde genç ekip iyi ile kötü’nün büyük mücadelesinde kilit bir rol oynayacaktır. Yönetmenliğini ve senaristliğini Shinnosuke Yakuwa’nın üstlendiği film Doraemon serisinin 36. filmi olma özelliğini taşıyor.

Hain

Hain, Yönetmenliğini Susanna White’ın üstlendiği filmin başrollerinde Ewan McGregor, Damian Lewis, Stellan Skarsgård yer alıyor. John le Carré’nin aynı isimli romanından uyarlanan film Rus oligark planlarını bozmaları için yem edilen bir çifti konu alıyor. Rus mafyası ve İngiliz Gizli Servisi arasında sıkışıp kalan çift ikisinin de güvenilir olmadığını zamanla anlayacaktır.

Hatırla

Hatırla, “Başka Bir Dünya” filmi ile Oscar adayı olan yönetmen Atom Egoyan’ın filmi Hatırla’nın başrollerini Christopher Plummer, Martin Landau, Dean Norris ve Bruno Ganz üstleniyor. Hafızası ile ilgili sorunlar yaşayan yaşlı Zev’in acıklı hikayesini anlatan film bir dramı temel alıyor. Zev, 70 yıl önce Amerika’da sahte bir kimlikle yaşayan Nazi bekçisinin, ailesini katlettiğini keşfediyor. Tüm zorluklara rağmen Zev, bakım evindeki yaşlı arkadaşı Max’in de yardımıyla çok gecikmiş olan adaletin sağlanmasını görev ediniyor. Bu olayları ise şaşırtıcı tesadüflerle dolu kıtalararası bir yolculuk takip ediyor. Zev bu süreçte en büyük düşmanının kendi hasarlı hafızası olduğunu öğreniyor. Haftanın filmi olmasa da oldukça izlenilesi bir film.

Işıklar Sönünce

Sanırım ilk kez bir korku filmi haftanın filmi olmayı başardı. IMDB puanı 7.8 olan yapım, oldukça sarsıcı. David F. Sandberg’in 2013 yılı imzalı kısa filminden bu kez uzun metraj olarak beyaz perdeye uyarladığı film ailesine dadanan bir doğaüstü varlığın gizemini çözmeye çalışan Rebecca’yı temel alıyor. Rebecca küçük kardeşini kurtarabilmek için bu gizemli varlığı yok etmenin bir yolunu bulmaya çalışıyor. Filmin başrolünü Point Break’in Samsara’sı olan güzel yıldız Teresa Palmer üstleniyor.

Orijinal ismi, Lights Out olan filmin tamamı karanlık ve gece yaşananlarla ilgili. Filmin dünya prömiyeri 8 Haziran 2016’da Los Angeles Film Festivali’nde yapıldı. Biraz korkmak ve biraz da kafa dağıtmak amaçlı filme doluşabiliriz. Filmin fragmanı biraz daha aşağıda:

Önceki İçerikHarley Quinn Severler İçin Çok İyi Bir Klip Geldi
Sonraki İçerikLego Batman Filmindeki Robin ve The Joker’e İlk Bakış
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.