4 Mart’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

711

4 Mart geldi ve “Merhaba Mart!“, merhaba kışın son ayı ve ayın ilk vizyon filmleri. Vizyon denilince akla artık biz geliyoruz diye umut ettiğimi belirterek yazıya başlamak isterim. Umarım yanılmıyoruzdur. Bu hafta vizyona altı (6) adet film girdi ve hafta sonu hava çok güzel olduğu için biz filmleri hafta içi izlemeyi düşündük, bıraktık. Şimdi geldi filmlerin neler olduğunu listeleyip şööyle bir bakmaya, sonra da vizyonun en iddialı filmini haftanın filmi olarak anlatmaya. Buyurun:

  • 5.Dalga
  • Kod Adı: Londra
  • Kaçma Birader
  • Babalar Savaşıyor
  • Ali Kundilli 2
  • Ceberrut

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Ceberrut

Şimdi şöyle en zayıf halka ile bir başlayalım. Ceberrut. Yani neden korku filmi izlediğimiz daha doğrusu izlediğiniz konusunda hala bir fikrim yok o yüzden en az izlenesi olarak gördüğüm film kendisi oldu. Filmin yönetmenliğini Özgür Yelence üstleniyor. Yaşanmış bir hikayeden uyarlanan gerilim filmi; yıllar önce annesinin ölümüyle sarsılan bir çocuğun, babasının eve üvey anne getirmesiyle birlikte ölüme kadar uzanan hikayesini anlatıyor.

- Reklamlar -

Babalar Savaşıyor

Babalar Savaşıyor, Amerikan yapımı bir komedi filmi. Daddy’s Home orijinal adıyla vizyona giren filmin konusu ise şöyle; Brad Whitaker karısının iki çocuğuna üvey baba olmak için çabalarken planları öz babaları Dusty Mayron’nun gelmesiyle değişir. Artık evdeki babalık rölü için bir rakibi vardır. Çocukların gözünde baba rolünü kanıtlamak için çabalayan üvey baba Brad ve öz baba Dusty’nin rekabet yarışı beyaz perdeye yansıyor.

Ali Kundilli 2

Ali Kundilli 2Cem Gelinoğlu‘nun yaratmış olduğu Ali Kundilli karakterinin devam filmi Ali Kundilli 2’nin senaristliğini başrol oyuncusu Cem Gelinoğlu üstleniyor. Büyük bir aşkla evlenen Ali ve İlknur, aşklarının meyvesini büyük bir heyecanla beklemektedirler. İlknur çocuğunu da gördüğü bir rüya üzerine İstanbul’da değil, Ali’nin babaannesinin yaşadığı Ayvalık, Küçükköy’de doğurmak ister. Yola koyulan ekip yepyeni maceralara atılır. İlk filmin sadece fragmanını izleyip beğenmiştim. Zaten film fragmanından öteye gidememişti. Bunun fragmanını dahi beğenmedim. Yine de siz bilirsiniz…

Kod Adı Londra

Kod Adı Londra, Babak Najafi’nin yeni filmi, serinin ilk filmi Kod Adı: Olympus’ta olduğu gibi tekrar başrolüne Gerard Butler’ı ve Aaron Eckhart’ı yerleştiriyor. Aksiyon dolu filmde ayrıca Morgan Freeman, Angela Bassett, Robert Forster, Jackie Earle Haley, Melissa Leo, Radha Mitchell, Sean O’Bryan, Charlotte Riley yer alıyor. Aksiyon dolu film haftanın filmi de olabilirdi ama biz biraz daha gönül işi yaptık. Bu filmi de kaçırmayın.

5. Dalga

5. Dalga, Rick Yancey’nin romanından esinlenerek Susannah Grant, Akiva Goldsman ve Jeff Pinkner tarafından yazılarak beyaz perdeye aktarıldı. Başrollerini Chloë Grace Moretz, Nick Robinson, Ron Livingston, Maggie Siff, Alex Roe ve Liev Schreiber’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda J Blakeson oturuyor. Amerikan yapımı bilimkurgu ve macera filmi 5. Dalga’nın IMDB puanı 5.6.

Kaçma Birader

Ömer Faruk Sorak’ın süpervizörlüğünde çekilen “Kaçma Birader” filminin senaryosu Emrah ve Murat Kaman kardeşlerin imzasını taşıyor. Başrollerinde Zafer Algöz, Melek Baykal, Emrah Kaman, Algı Eke, Cihan Ercan, Nejat Uygur, Alina Boz, Nursel Köse ve Necip Memili gibi şahane isimleri gördüğümüz filmin yönetmenliğini ise Murat Kaman ve Defne Deliormanlı üstleniyor.

Kaçma Birader, sevdiği kız için Yozgat’tan İstanbul’a kaçan en küçük oğullarının peşinden İstanbul’a gelen kendine has bir ailenin hikayesini konu ediyor. Bu aile sinemaya kahkaha, koşturmaca ve sürprizlerle dolu bir macera getirecek. Bizce olmuş, bir göz atın, azıcık da olsa keyiflenin bakalım.

Önceki İçerikTekrar Yapım Filmler Bir Videoda Buluşursa
Sonraki İçerikMad Max: Fury Road Karakter İllüstrasyonları
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.