Agents of SHIELD 3×19 Bölüm Değerlendirmesi

794

Agents of SHIELD 3×19‘da sezon finaline üç bölüm kala yeni bir evrenin kapılarını açan kritik bir bölümle karşı karşıyayız. Hive, Kree’nin yüzyıllar önce yaptığı ilk “Inhuman” deneyi oluşunu bölümün başında trajik bir şekilde anlattı. Ne yazık ki bu trajik vaka kahramanımızı daha da hırslandırmış ve asıl amacı olan insan neslini yeniden düzenleyerek ınhuman ordusu kurma hayali için kolları sıvadı.

Agents of SHIELD 3×19 Bölüm Değerlendirmesi Başlasın

Bunun için geçen bölümde tanıştığımız Dr. Radcliffe ile iş birliği yaptıysa da, tatmin edici sonuçlara ulaşamadı. Ve kendisi gibi kusursuz bir ınhuman yaratmak için kendisini dönüştüren Repaers Kree’lerden yardım istedi.

- Reklamlar -

Repaers dizide yeni yer edinen bir topluluk. Yıllar önce Hive’ı dönüştüren kişi de kendileri. Mavi ve inanılmaz derecede güçlü olan devlerin geliş amacı ise katiyen Hive’a yardım etmek değil, tam tersi hive’ı bir yaratığa dönüştürdükleri için epey pişmanlar ve hive’ı başarısız bir deney olarak görüyorlar. Bu noktada hive ile kree’ler arasında çatışma başlıyor.

SHIELD üssünde ise durumlar giderek kötüleşiyor. Fitz ve Simmons Daisy’ye bulaşan bu mind control hastalığını iyileştirecek “antitoksin” kürünü geliştirdi ancak serumun bir ınhuman kanında nasıl reaksiyon vereceğini kestiremiyorlar. Daisy’yi iyileştireceği gibi, öldürebilir de. Bu noktada devreye umutsuz âşık Lincoln giriyor. Coulson’ın kesin reddine karşı gelerek gizlice serumu kanına enjekte ediyor. Riskli ancak denemeye değer olan bu hamle serumun işe yaramamasıyla birlikte başarısızlıkla sonuçlanıyor.

Agents of SHIELD 3×19 Hakkında Son Sözler

Captain America: Civil War geçtiğimiz Cuma günü nihayet vizyona girdi. Bu nedenle bölümde sık sık “Civil war, iron man ve captain”in adını duyduk. Bu nedenle filme gitmeden önce anlam bütünlüğünün oluşması açısından 3×19’u izlemenizi öneririm çünkü filmde Bucky’nin başına gelen olay dizide bahsedilen konular.

Sona yaklaşırken Repaer’lar tüm ihtişamıyla mavi bedenlerini sergiledi. Ama hive’ı öldüremedikleri gibi istenilen geliştirilmiş insan projesine de katkıda bulunamadılar. Hive’ın sabrı tükenmek üzere, proje için bir kree kanına ihtiyacı var. Ve yine bir sonraki bölümde ne olacak dedirten ve hayrete düşüren bölüm finaliyle karşılaşıyoruz. Bunun için biraz geriye gitmemiz gerekiyor.

Birinci sezonun sonunda ölümün kıyısından dönen Daisy, Thaiti projesi adı altında uzaylı kanı enjekte edilerek hayata döndürülmüştü. O gün bu gündür Daisy’nin damarlarında zaten uzaylı kanı akıyor. Kree’ler Hive’a ihanet edince yeni insan modeli için üzerinde acımasız deneyler yapılabilecek tek uzaylı örneği Daisy kalıyor. Bakalım ilerleyen bölümlerde Daisy’nin başına daha neler gelecek.

Agents of SHIELD Dizisinin 3×19 Fragmanı

Agents of SHIELD 3x19 Bölüm Değerlendirmesi

Müzik - 8
Görsellik - 9
Oyuncu Performansları - 7
Yönetmen - 9
Senaryo - 7

8

Güzel

Agents of SHIELD 3x19 bölüm değerlendirmesi ile karşınızdayım. Sezon finaline üç bölüm kala yeni bir evrenin kapılarını açan bu bölüm çok kritik!

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikInferno Filmi Afişi Yayınlandı
Sonraki İçerikWarcraft Filmi Karakter Videoları Geldi