Batman v Superman’den Nihai Fragman Geldi

1080

Batman v Superman ekibinin, Super Bowl’da fragman konusunda aç bırakılmamızı yürekleri kaldıramamış olacak ki filmin son fragmanını yayınladılar.

Önceki fragmanlardan çok farklı olmasa da filmden neler bekleyeceğimiz konusunda bir kaç yeni ip ucu veriyor.

Batman v Superman: Dawn of Justice Final Fragmanı İncelemesi

2Senin Bildiğin Kadınlardan Değilim

Batman v Superman'den Nihai Fragman Geldi
- Reklamlar -

Amazon prensesimiz Diana’nın dünya üzerinde diğer kahramanlarımızdan uzun süredir yaşadığını biliyoruz, kendi solo filminde de zaten bu noktaya değinilecek. Wonder Woman olarak ise pek ortalıkta dolaşmamış olacak ki, Bruce onu tanımıyor ya da tanıdığı bir kadına benzetiyor.

Görüldüğü üzere Diana’nın verdiği “Ben senin bildiğin kadınlardan değilim” benzetmesi cümle yalan değil. Filmin sadece oğlan çocukları arasında geçen kavgadan oluşmayacağını daha da kanıtlayan bu görsel bizi sevindirdi.

Darkseid?

Batman v Superman'den Nihai Fragman Geldi

 

Önceki fragmanlarda da görülen, distopik bir dünyada Batman’in Superman’in askerlerine tutsak düştüğü bu sahneler Bruce’nin hayal dünyası ya da bir rüya olarak tahmin edilmişti. Fakat bu sahnede yerde görmüş olduğunuz Omega sembolü, hem Superman’in hem de Justice League’nin baş düşmanlarından olan Darkseid’in sembolü. Kendi gezegeni Apokalips’in hükümdarı olan Darkseid için “acaba Dünya’yı da mı ele geçirdi” diye düşünmemek elde değil. Bu görüntü Justice League’nin ne kadar şahane olacağının habercisi. Mutluyuz.