Birbirinden Güzel En İyi Aamir Khan Filmleri

12826

Konu Aamir Khan filmleri olunca akan sular duruyor. Eğitici ve öğretici filmlerinin yanında duygusal yönünü de bizlere sıkça gösteren Aamir Khan son filmi ile de gönüllerimizde taht kurmuştu. Biz de yeni bir liste yapalım istedik. Lafı fazla uzatmadan listeye geçelim.

En İyi Aamir Khan Filmleri

43 Aptal – 3 İdiot (2009)

Birbirinden Güzel En İyi Aamir Khan Filmleri
- Reklamlar -

İnsanlar açısından oldukça öğretici bir film olan 3 Aptal filmi, sistemin daima yarış üzerinde kurulduğunu ve herkesin ortak kaygısının en iyi olabilmek için çabalamak olduğunu anlatmaktadır.

Rancho Chhanched, Raju Rastogi ve Farhan Qureshi Hindistan’da en gözde ve önemli okullardan birisinde mühendislik okuyan ve okul yurdunda kalmakta olan 3 öğrencidir. Frahan aile baskısı ile bu bölümü seçerken, Raju’nun ailesini fakirlikten kurtarma idealine sahiptir. Rancho ise makinelere tutku ile bağlı bir gençtir ve bu nedenle bu bölümü seçmiştir. Viru ise okulun en gözde profesörlerinden birisidir.

Üç arkadaş ile Viru arasında geçen olaylar dostluk kavramını beyaz perdede en iyi şekilde yansıtmaktadır. Ayrıca olayları beyaz perdeye yansıtan filmde eğitim sistemi de oldukça sert ve eğlenceli bir dil ile eleştirilmektedir. Son yılların en çok dikkat çeken filmlerinden birisi olan 3 Aptal filmi Hindistan’da en çok izlenen film olma başarısını yakalamış. Ayrıca Amerika’da da izleyicilerden büyük bir ilgi gören film dram ve komediyi anlatan en iyi filmlerden birisi olmayı da başarmıştır.

Önceki İçerikMiyazaki Hayranlarının Dikkatine: Studio Ghibli Tema Parkı Açılıyor
Sonraki İçerik2018 Yılının En Çok İzlenen Türk Filmleri
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)