Birth of a Nation Filminden Yeni Bir Afiş Geldi

488

Bu yılın son çeyreğinde vizyona girmeye hazırlayan The Birth of a Nation filminden yeni bir afiş yayınlandı. Bakalım Nat Turner İsyanı beklediği ilgiyi üzerinde toplayabilecek mi?

Siyahların ilk ciddi şaha kalkışı olarak da bilinen Nat Turner İsyanı filmin ana temasını oluşturmaktadır. 1831 yılındaki güneş tutulmasını müteakip olarak karar verilen ancak hastalandığı için isyan başlamaz. 4 Temmuz’a kadar isyanı sürdürmek ve sonuca bağlamak isteyen Nat, 21 Ağustos’ta isyanı tekrar başlatır ancak iki gün içerisinde isyan bastırılır ve olaylar iyice çığırından çıkar…

- Reklamlar -

Savaş öncesi güneyde geçen hikayemiz o dönem fazla olmayan bir özelliğe sahiptir. Okur-Yazar, Papaz ve aynı zamanda da köledir. Mali açıdan da büyük sorunlar yaşayan Samuel Turner (Armie Hammer) Nat’in vaaz vermesine ve karşılığında para almasına razı olur. Sayısız ölüm gören ve büyük zorluklar yaşayan Nat, bu gelişme sonrasında özgürlüğüne kavuşmak için artık aralanmış bir kapının ışığını görmüştür…

The Birth of a Nation filminin başrolünde yer alan Nate Parker’ın karşısında Armie Hammer, Penelope Ann Miller, Jackie Earle Haley, Mark Boone Jr., Colman Domingo, Aunjanue Ellis, Dwight Henry, Aja Naomi King, Esther Scott, Roger Guenveur Smith ve Gabrielle Union ile mücadele edecektir.

The Birth of a Nation Yeni Afişi

Birth of a Nation Filminden Yeni Bir Afiş Geldi

Önceki İçerikLoving Filminin Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikHızlı ve Öfkeli Garajından Yeni Bir Video
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)