Detective Pikachu Filmi Geliyoooo

0
329

Bugün Legendary Entertainment ve The Pokémon Company ilk Pokemon Live-Action filmleri için çalışmalara başladıklarını duyurdular. Bu aşırı heyecan verici haberin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Detective Pikachu Filmi

Japon oyun yapımcısı Satoshi Tajiri tarafından yaratılan, hayali canlıları konu alan oyun, anime, manga ve kart oyunu serisi olan Pokemon. Video oyun şirketi Nintendo’nun kurduğu The Pokémon Company tarafından yönetilmektedir.

İlk olarak Game Freak tarafından 1996’da RPG olarak Game Boy için çıkmıştır. Amerika’da ise 1998 yılında piyasaya sürülmüştür. Yine Nintendo‘nun sahibi olduğu Mario serisinden sonra dünyadaki en başarılı video oyunu tabanlı medya ürünüdür.

Pokémon dünyasındaki canlılara da yine “Pokémon” adı verilir. İlk jenerasyon 151 Pokémon’dan oluşmaktaydı. Günümüzde 6 jenerasyon ve 719 Pokémon bulunmaktadır.

2014 itibariyle Pokémon 17. sezonda 800’den fazla bölümü ile devam eden anime, 17 sinema filmi, 9 kısa film, 12 seride 24 oyun ve 40’dan fazla yan oyundan oluşmaktadır.

Son zamanlarda Pokemon GO ile sokaklara dökülüp Pokemon avlayanlar için tazecik ve heyecan verici bir haber olsa gerek 🙂

3 Şubat’ta Nintentdo 3DS için çıkan Detective Pikachu‘nun fragmanı ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Detective Pikachu Oyunu Fragmanı

https://youtu.be/Y9j9RWkPstc

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir