Downton Abbey Filmi İçin Çekimler Başladı

633

Evet doğru duydunuz! Downton Abbey dizisi film oluyor. Focus Features‘ın başkanı Peter Kujawski’nin yaptığı açıklamayla resmi hale geldi. Dizinin de yapım ekibi olan Carnival Films ile birlikte bu zorlu yolculuğa başlayan ekip sevenlerinin yüzünü güldürdü.

Downton Abbey Filmi İçin Çekimler Başladı

- Reklamlar -

Downton Abbey Filmi İçin Çekimler Yaz Sonunda Başlıyor

Televizyon dizisindeki ekibi hiç bozmadan yapacakları bu film için çekimlerin yaz sonunda başlayacağını söyleyen Peter Kujawski’nin bir müjdeli haberi daha var. Serinin yaratıcısı Oscar ödüllü senarist Julian Fellowes de bu filmin senaryosunun başında yer alıyor olacak.

Pekiiii sadece bu kadar mı? Tabii ki hayır! Kadroda serinin Emmy ödüllü yönetmeni Brian Percival da var! Daha ne olsun!

Downton Abbey Konusu Şöyleydi

Robert Crawley, Grantham Kontu’dur ve malikanesinde ailesiyle ve çalışanlarıyla yaşamaktadır. Mutlu ve huzurlu olduğunu düşündüğü bir hayatı vardır. 15 Nisan 1912’de ünlü transatlantik Titanic buzdağına çarparak batar ve gemiyle birlikte Crawley ailesi iki ferdi hayatını kaybeder. Böylece mutlu ve huzurlu gibi görünen hayatları bir daha düzelmemek üzere değişir.

3 Altın Küre 15 Emmy ve Özel BAFTA ödülleri ile 69 Emmy adaylığı da eklendiğinde Amerika’da çekilmeyen diziler kategorisinde Guinness Dünya Rekoru’nu da elinde bulunduran dizi için çıta epey yükseklerde!

Bakalım film de dizisi gibi adından çokca söz ettirebilecek mi?

Önceki İçerikYedinci Hayat Film İncelemesi
Sonraki İçerikThe First Purge – İlk Arınma Gecesi (2018) Film İncelemesi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)