Dunkirk Filmi Çekimlerinden Görüntüler Gelmeye Devam Ediyor

759

Dunkirk filmi çekimleri Fransa’nın Dunkirk (Donkarkız) beldesinde devam ederken, filme ait çok çok özel fotoğraflar geldi. Christopher Nolan‘ın yönetmenliğini yaptığı filmin çekimleri için 5.000’e yakın asker rolünde oyuncunun yer aldığı da konuşulanlar arasında yer alıyor. Nolan’ın bu kadar ince eleyip sık dokuduğu filmin ilk fragmanını da heyecan içinde bekliyoruz.

Tarihe Dunkirk Tahliyesi ya da Dunkirk Mucizesi olarak geçen ancak Dinamo Operasyonu ismiyle ünlenen bu operasyonda 1940 yılında Fransa sahillerinden müttefik askerlerin kurtarılması sırasında yaşanan mucizevi olaylar anlatılmaktadır. Nazi Almanyası tarafından çepe çevre etrafı sarılan Belçikalı, İngiliz ve Fransız askerlerinin 8 günlük operasyon ile kurtarılması sırasında 100.000’den fazla askeri kurtarılmış ancak toplamda 65.000 asker kaybedilmiş (Ölüm, Kaybolma vs)

- Reklamlar -

Daha önce aşağıdaki filmleriyle arz-ı endam eden ünlü yönetmen 10. filmiyle yine ağzımızın sularını akıtacağa benziyor.

Nolan’ın Filmleri

  1. Interstellar (2014)
  2. The Dark Knight Rises (2012)
  3. Inception (2010)
  4. The Dark Knight (2008)
  5. The Prestige (2006)
  6. Batman Begins (2005)
  7. Insomnia (2002)
  8. Memento (2000)
  9. Following (1998)

Tarihlere dikkatli bakarsanız aralarında maksimum 2 yıl bırakarak yeni bir projeye başlayan Nolan, Interstellar’dan sonra çekeceği yeni filmiyle 3 yıl ara vermiş olacak ve bu onun için En uzun ara olarak tarihe geçecek!

Nolan ile ilgili bilgileri bir yana bırakacak olursak 2. Dünya Savaşı konusunu işlememiş yönetmenin kalmadığı bu ortama farklı bir bakış açısı getireceğini umarak Dinamo Operasyonu’nu da kendi efsaneleri arasına alması ümidini taşıyoruz.

Dunkirk Filmi Çekimlerinden Görüntüler

Önceki İçerikThe Accountant Filminden Yeni Bir Afiş Geldi
Sonraki İçerikAlien: Covenant Filminin İlk Karakteri Görücüye Çıktı
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)