Emma Watson, Harry Potter’ın Kulisine Konuk Olursa

712

Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, Jack Thorne ve John Tiffany’nin birlikte kaleme aldığı Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter ve Lanetli Çocuk) isimli hikaye, Jack Thorne tarafından edebiyattan tiyatro sahnelerine uyarlanıyor! En son yayınlanan Harry Potter ve Ölüm Yadirgaları’nın üstünden geçen 19 yılın ardından yaşananları anlatan bu 8. hikayede,  Noma Dumezweni (Hermoine), Jamie Parker (Harry) ve Paul Thornley (Ron) başrolleri paylaşıyor.

İki bölüm halinde sahnelenen oyunun 7 Temmuz’daki  gösteriminin kulisinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Harry Potter serisinde canlandırdığı Hermoine Granger rolüyle tanınan ve gönüllere taht kurmaya devam eden başarılı oyuncu Emma Watson, kulise yaptığı ziyarette diğer Hermoine başta olmak üzere tüm oyuncular ve ekiple bir buluşma gerçekleştirdi. Güzel anlara ev sahipliği yapan bu buluşma hakkında Emma Watson, Facebook’taki resmi fan hesabından düşünce ve duygularını şu şekilde dile getirdi:

- Reklamlar -

Dün Lanetli Çocuğu izlemeye gittim. Ne göreceğim hakkında hiçbir fikrim yokken oyuna gelmiştim ve oyun tek kelimeyle HARİKAYDI. Bence oyundaki bazı şeyler, filmdeki halinden çok daha güzeldi. Oyunu gördükten sonra Hermoine ve hikayeler ile Ölüm Yadigarları vizyona girdiğinden beri kurduğum bağın daha kuvvetlendiğini hissettim. Bu bana bahşedilmiş öyle bir hediye ki… Noma ile tanışmak ve onu sahnedeyken izlemek daha ileri yaşlardaki halimi izlemek gibiydi. Noma’nın bana her şeyin iyi olacağını söylemesini sağlamak tahmin edeceğiniz gibi oldukça rahatlatıcı (ve duygusaldı!) Oyuncular ve ekip beni ailedenmişim gibi karşıladı. Noma tam da umduğum gibi biriydi. O harika bir kadın. Müzik güzel… Daha durmadan devam edebilirim…

Emma Watson, eski ve yeni Hermoine’lerin bir araya geldiği fotoğraflar başta olmak üzere kuliste çekildiği fotoğrafları Facebook’ta hayranlarıyla paylaştı.

Emma Watson ve Harry Potter’ın Kulisi

London’s Place Theatre’da sahnelenen oyunun 30 Temmuz’a kadar İngiltere’deki tiyatroseverleri beklediğini, yol engelinin ve şansızlığın sebep olduğu üzüntü ve kederle boynumuz bükük bir halde duyuralım.

Önceki İçerikMe Before You / Senden Önce Ben Film İncelemesi
Sonraki İçerikGeçmişten Günümüze Spiderman ve HOMECOMING