Ewan McGregor: Trainspotting 2 Çekimleri Mayıs’ta Başlıyor

909

Ewan McGregor, Moulin Rouge! ve Salmon Fishing in the Yemen filmleriyle 2001 ve 2011 yıllarında Altın Küre Ödülleri‘nde Komedi / Müzikal dallarında En iyi Erkek Oyuncu ödülüne aday olarak gösterilmiş başarılı bir oyuncu.

Daha önce sizlerle 2017 yılında vizyona gireceğini duyurduğumuz Trainspotting 2 filmi ile ilgili videolu bir röportaj veren Ewan McGregor çekimlerin Mayıs ayında başlayacağını duyurdu.

- Reklamlar -

1996 yılında vizyonda giren Trainspotting filmi ile 3. uzun metraj filminde oynayan ünlü oyuncu devam filminde de rol alırsa 1997 yılından beri (A Life Less Ordinary filminden) yönetmen Danny Boyle ile ilk kez bir araya geliyor olacak.

İlk filmin de Irvine Welsh’in romanından uyarlandığı ve devam filmi için de aynı durumun söz konusu olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Ancak Irvine Welsh’in Trainspotting hikayesinin devam niteliğindeki yeni kitabının isminin “Porno” olması; İsmi henüz belli olmayan ikinci filmi için soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

Trainspotting 2 filminin yapımcılığını Andrew Macdonald, Danny Boyle, Christian Colson, ve Bernie Bellew üstlenirken yapımcılık şirketleri ise Figment Films, Decibel Films ve Cloud Eight Films olacakmış. 2016 yılında çekimlerinin yapılmaya başlayacağı filmin 21. yılında yani 2017 yılında vizyondaki yerini alması bekleniyor.

İlk filmin yönetmeni olan Danny Boyle’un; “John Hodge tarafından uyarlanan bu müthiş senaryonun üzerinden 20 yıl geçti. Bu senaryo bize yepyeni kapılar açtı. Ayrıca bu filmin herkese ulaşması için büyük yardımı dokunan Tom ve Hannah’a da çok teşekkür ederim” sözlerine yer vermiş.

Başrollerinde Michael Fassbender, Kate Winslet ve Seth Rogen‘in yer aldığı ve 2015 yılında vizyona giren yeni Steve Jobs filminin de yönetmenliğini yapan Danny Boyle ikonik filmin devamı için de umut verici açıklamalarıyla beklentilerimizi arttırmaya devam edeceğe benziyor.

Ewan McGregor Trainspotting 2 Röportajı

Önceki İçerikHans Zimmer Artık Süper Kahraman Müzikleri Yapmayacak
Sonraki İçerikBatman v Superman Fragmanı Bridget Jones ile Karıştırılırsa
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)