Ben-Hur Filminden İlk Fragman Geldi

0
262

Ben-Hur filmi ilk fragmanı filmin yapımcı şirketleri olan Paramount Pictures ve MGM cephesinden geldi. Bonus olarak bir de atlı araba yarışının olduğu video ile yüreğimize su serpilmiş oldu.

Ben Hur 2016 Ben Hur Filminden İlk Fragman Geldi

Timur Bekmambetov‘un yönetmenliğini yaptığı film Amerika’da 12 Ağustos’ta, ülkemizde ise 23 Eylül’de vizyondaki yerini alacak. Başrollerinde Jack Huston (Judah Ben-Hur), Toby Kebbell (Messala), Haluk Bilginer (Simonides), Morgan Freeman (Ilderim), Rodrigo Santoro (Jesus), Nazanin Boniadi (Esther), Ayelet Zorer (Naomi) ve Sofia Black-D’Elia (Tirzah) yer alıyor.

Film, Roma ordusunda subay olan Judah‘ın (Jack Huston) üvey kardeşi Messala (Toby Kebbell) tarafından uğradığı ihanet sebebiyle Prens nezdinde hainlikle suçlandığı epik bir hikayedir. Ünvanı elinden alınan, ailesinden ve sevdiği kadın olan Esther’den (Nazanin Boniadi) ayırılan Judah köle olmaya zorlanır. Yıllar süren sürgünün ardından öcünü almak için tekrar gelen Judah, kurtuluşu bu intikamda bulacaktır.

Film Lew Wallace’ın yazdığı “Ben-Hur: A Tale of the Christ” romanından uyarlanmıştır. Daha önce 5 kere daha uyarlanan bu hikaye ilk önce 1907 yılında, ardından 1925-1959- 2003 ve 2010 yıllarında karşımıza çıkmıştı. 1959 yapımı olan ve sinema tarihinin en büyük filmlerinden biri olan bu yapım tam 11 Oscar ödülü sahibi olmuştu. Filmin kötü çıkmaması ümidini taşıyoruz.

Ben-Hur Filmi İlk Fragmanı

Ben-Hur’dan Bir Atlı Araba Yarışı Sahnesi