12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

0
1120

Dünyanın dört bir tarafından 80’in üzerinde sinema tarihçisi, sinema yazarı, akademisyen ve gazeteciden oluşan Uluslararası Sinefil Topluluğu (ICS) 12. kez ödülleri için adaylarını açıkladı. 9 adaylık kazanan Göldeki Yabancı ile 8 dalda ödüle aday gösterilen Mommy listede başı çeken filmler oldu. Kış Uykusu ise İngilizce Dilinde Olmayan En İyi Film ve En İyi Uyarlama Senaryo dallarında adaylık kazandı. Aday listesi şöyle:

En İyi Film

10451695 10153041187814732 6382412774513973197 n 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Bay Turner (Mr. Turner)
  2. Büyük Budapeşte Oteli (The Grand Budapest Hotel)
  3. Çocukluk (Boyhood)
  4. Derinin Altında (Under the Skin)
  5. Dile Veda (Adieu au Langage)
  6. Göldeki Yabancı (L’inconnu du Lac)
  7. Inherent Vice
  8. The Immigrant
  9. İki Gün ve Bir Gece (Deux Jours, Une Nuit)
  10. Mommy
  11. Sadece Âşıklar Hayatta Kalır (Only Lovers Left Alive

En İyi Yönetmen

mommy a1 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Xavier Dolan – Mommy
  2. Jonathan Glazer – Derinin Altında
  3. Jean-Luc Godard – Dile Veda
  4. Alain Guiraudie – Göldeki Yabancı
  5. Richard Linklater – Çocukluk

En İyi Erkek Oyuncu

the grand budapest hotel 107121l 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Pierre Deladonchamps – Göldeki Yabancı
  2. Ralph Fiennes – Büyük Budapeşte Oteli
  3. Jake Gyllenhaal – Gece Vurgunu (Nightcrawler)
  4. David Oyelowo – Özgürlük Yürüyüşü (Selma)
  5. Antoine-Olivier Pilon – Mommy
  6. Timothy Spall – Bay Turner

En İyi Kadın Oyuncu

two days one night 1 filmloverss 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Marion Cotillard – The Immigrant
  2. Marion Cotillard – İki Gün ve Bir Gece
  3. Anne Dorval – Mommy
  4. Scarlett Johansson – Derinin Altında
  5. Julianne Moore – Unutma Beni (Still Alice)
  6. Tilda Swinton – Sadece Âşıklar Hayatta Kalır

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

edward norton and michael keaton in birdman 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Patrick d’Assumçao – Göldeki Yabancı
  2. Timur Magomedgadzhiev – İki Gün ve Bir Gece
  3. Edward Norton – Birdman
  4. Christophe Paou – Göldeki Yabancı
  5. J.K. Simmons – Whiplash

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Arquette Boyhood 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Patricia Arquette – Çocukluk
  2. Suzanne Clément – Mommy
  3. Julianne Moore – Yıldız Haritası (Maps to the Stars)
  4. Rene Russo – Gece Vurgunu
  5. Tilda Swinton – Snowpiercer

İngilizce Dilinde Olmayan En İyi Film

010757.jpg r 640 600 b 1 D6D6D6 f jpg q x xxyxx 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Dile Veda
  2. Eksik Resim (L’image Manquante)
  3. Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir Kız (A Girl Walks Home Alone At Night)
  4. Göldeki Yabancı
  5. İki Gün ve Bir Gece
  6. Kış Uykusu
  7. Mommy
  8. Prenses Kaguya Masalı (Kaguyahime No Monogatari)
  9. Sokak Köpekleri (Jiao You)
  10. Tarihin Sonu (Norte, Hangganan ng Kasaysayan)
  11. Turist (Force Majeure

En İyi Özgün Senaryo

86aeb3ab5fec00f51a2324d5d740d791 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Büyük Budapeşte Oteli – Wes Anderson, Hugo Guinness
  2. Çocukluk – Richard Linklater
  3. Göldeki Yabancı– Alain Guiraudie
  4. Mommy – Xavier Dolan
  5. Turist – Ruben Östlund

En İyi Uyarlama Senaryo

3029156 inline i 1 gone girl trailer 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Derinin Altında – Walter Campbell, Jonathan Glazer
  2. Inherent Vice – Paul Thomas Anderson
  3. Kayıp Kız (Gone Girl) – Gillian Flynn
  4. Kış Uykusu – Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan
  5. Snowpiercer – Joon-ho Bong, Kelly Masterson

En İyi Görüntü Yönetmeni

Mr Turner 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Bay Turner – Dick Pope
  2. Büyük Budapeşte Oteli – Robert D. Yeoman
  3. Derinin Altında – Daniel Landin
  4. Dile Veda – Fabrice Aragno
  5. Göldeki Yabancı – Claire Mathon
  6. The Immigrant – Darius Khondji

En İyi Kurgu

Whiplash Cover 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Çocukluk – Sandra Adair
  2. Derinin Altında – Paul Watts
  3. Dile Veda – Jean-Luc Godard
  4. Göldeki Yabancı – Jean-Christophe Hym
  5. Whiplash – Tom Cross

En İyi Yapım Tasarımı

The Grand Budapest Hotel 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Bay Turner – Suzie Davies
  2. Büyük Budapeşte Oteli – Adam Stockhausen
  3. Inherent Vice – David Crank
  4. The Immigrant – Happy Massee
  5. Snowpiercer – Ondrej Nekvasil

En İyi Müzik

%name 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Büyük Budapeşte Oteli – Alexandre Desplat
  2. Derinin Altında – Mica Levi
  3. Kayıp Kız – Trent Reznor, Atticus Ross
  4. Prenses Kaguya Masalı – Joe Hisaishi
  5. Sadece Âşıklar Hayatta Kalır – Jim Jarmusch, Carter Logan, Shane Stoneback, Jozef van Wissem

En İyi Oyuncu Kadrosu

5a486f9c62aa306e895ffa0a7bdd5dd9 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Bay Turner
  2. Büyük Budapeşte Oteli
  3. Çocukluk
  4. Inherent Vice
  5. Mommy

En İyi Animasyon

rs 560x415 140209090027 1024.The Lego Movie 1.jl .020914 copy 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 (How to Train Your Dragon 2)
  2. Lego Filmi (The LEGO Movie)
  3. Prenses Kaguya Masalı
  4. Son Şans (The Congress)
  5. Song of the Sea

En İyi Belgesel

2 citizenfour 12. Uluslararası Sinefil Topluluğu adaylarını açıkladı!

  1. Citizenfour
  2. Eksik Resim
  3. Jodorowsky’s Dune
  4. Meydan (Maidan)
  5. National Gallery