Batman v Superman: Dawn of Justice Kostümleri Giydi

1
1649

Filmin tarihi yaklaştıkça karakterler hakkındaki detaylar da yavaşça su yüzüne çıkıyor. New York Comic Con’da da boy gösterecek Batman v Superman: Dawn of Justice‘nin kostüm tasarımcısı Michael Wilkinson ile yapılan sohbette kostümlerin nasıl oluşturulduğu, fikirlerin nasıl ortaya çıktığı ve bası gizli noktalarından kısaca bahsediyor:

Superman eski kostümüne benzer bir görüntüyle karşımızda. Kal-El’in kostumü kendisinin ve kostümünün Kryptonlu kökenlerine sadık kalınarak farklı/uzaylı teknolojisine daha yatkın bir dokuyla tasarlanmış. Zack Snyder’in isteğiyle de kostümün bazı yerlerine Krypton dilinden birkaç alıntı olduğu söyleniyor.
bvsconcept3 Batman v Superman: Dawn of Justice Kostümleri Giydi

Batman ise yeni bir kostümle karşımızda. Tasarımda Zack Snyder’in isteği Bruce’nin başlı başına bir kas yığını olduğuna da dikkat çekilmesi. Hatta Superman’den daha geniş olması için uğraşılmış. Amaç sadece alet çantasına ve zırhına güvenen bir Batman değil, vücut açısından da geniş yapılı bir görüntü sağlaması. Kostüm üzerinde çalışılırken belli ölçüde Frank Miller’in The Dark Knight Returns serisinden örnek alınmış.
12077334 1507976839516472 1247774951 n Batman v Superman: Dawn of Justice Kostümleri Giydi

Wonder Woman’ı ise savaşçı görüntüsünü en iyi şekilde taşıması şekilde tasarladıklarını, bunun yanında da bir Amazon kadınının zerafetini ve şıklığını yansıtması için uğraştıklarını dile getiriyorlar. Superman de olduğu gibi Wonder Woman da tasarlanırken kendi ırkının özelliklerini yansıtacak dokular kostüm parçalarında kullanılmış. Lasso of Truth adındaki büyülü kementi, büyülü kılıçları, ve gücünün bir kısmını az da olsa fragmanda gösteren bileklikleriyle çizgiromanlardaki görüntüsüne yakın olacağa benziyor.
conceprtart BvS 1 Batman v Superman: Dawn of Justice Kostümleri Giydiconceprtart BvS 1a Batman v Superman: Dawn of Justice Kostümleri Giydi
Zack Synder‘i tanıyorsak karakterleri en iyi şekilde yansıtması adına kostümlerin tasarımlarına yön vermiştir. Siz ne düşünüyorsunuz?