Ridley Scott efsanevi dizi The Prisoner’ı film yapacak

0
525

Ridley Scott, son olarak The Martian filmiyle Bilim-Kurgu’yu Gravity filminden sonra hayatta kalma konusunu işlemiş ve gerçek anlamda bu alanda “bu adam yapıyor abi!” dedirtmeyi başarmış ünlü bir yönetmendir.

Ünlü yönetmen 1967 yılında yayınlanan ve The Matrix, Lost, The Dark City, Alias, Twin Peaks ve 1984 gibi bir çok yapıma ilham kaynağı olmuş The Prisoner dizisini bir filme dönüştürerek tekrar yapacakmış. Deadline‘ın haberine göre, İngiltere’nin en önemli dizisi olan Patrick McGoohan’ın senaryo ekibinde yer aldığı ve yaratıcı yönetmenliğini yaptığı ve başrolünde oynadığı The Prisoner’ı bir film yapmak için kolları sıvamış.

the prisoner Ridley Scott efsanevi dizi The Prisonerı film yapacak
Kaynak: AMCTV

Ridley Scott’ın filmleştireceği The Prisoner konusu

Dizideki kişilerin numara haline getirildiği yaşamı sorgulamayan tek tip insanların, saf bir mutluluk içinde yaşadığı bir dünyanın konu olarak alınmaktadır. Gizli bir ajanını istifa ettikten sonra kaçırılıp köy gibi bir yerleşim yerindeki garip bir hapishaneye alınması ve bulunduğu yerden kaçmaya çalışması dizinin ana temasıdır.

17 bölüm olarak yayınlanan dizi popüler kültürün önemli bir parçası olmuş, festivalleri yapılmış ve 12 bölümü The Simpsons dizisinde “The Computer Wore Menace Shoes” parodisi ile de tekrar anılmıştı. Ayrıca 2009 yılında tekrarı yayınlanan The Prisoner dizisinde Ian McKellen, Jim Caviezel ve Hayley Atwell rol almış ve 6 bölüm yayınlanarak 2 Prime Time Emmy ödülüne aday olarak gösterilmişti.

Thelma & Louise, Gladiator ve  Black Hawk Down filmleriyle 3 Oscar Ödülü’ne aday olarak gösterilen usta yönetmen Ridley Scott son olarak The Martian filmi ile 10 Ocak’ta gerçekleştirilecek olan Golden Globe (Altın Küre) Ödülleri’nde En iyi Yönetmen ödülüne de aday olarak gösterilmişti.