Gelmiş Geçmiş En İyi Animasyon Filmleri

10117

Gelmiş geçmiş en iyi animasyon filmleri listesi ile karşınızdayız. Bu defa epey cömert davrandık ve dünyanın en iyi animasyonu listesini kalabalık tuttuk. Haydi hep birlikte inceleyelim!

Dramlar, polisiyeler, aksiyonlar ve romantizm bir yana dursun, bunların hepsini bizi mutlu ederek aynı anda verebilen yapımlarla ilgilenme zamanımız geldi. Animasyonlar izleyenler için hala ‘sen çocuk musun yiaa’ diyenler var mı? Varsa ‘evet zeka yoksunu birey bey/hanım‘ diye cevap verip eğlenmemize bakabiliyoruz!

Bu listede izlemiş olduğunuzu düşündüğüm çokça animasyon var ama belki aralarından yakalayacağınız güzellikler çıkar. İyi zaman geçirmenin yoluna başlıyoruz. Çikolatalarınızı, mısırlarınızı hazırlayıp yatağa şöyle bir yayılın bakalım.

Karşınızda En İyi Animasyon Filmleri

55Ratatouille

- Reklamlar -

Filmi daha dün izlemiş gibi hatırlamam ama yapımın 2007 olması? İzleyenler de eminim benim gibi hissedeceklerdir. Walt Disney’den çıkan film, Kayıp Balık Nemo, Yukarı Bak, Oyuncak Hikayesi gibi animasyon türünün en yaratıcı örneklerinin üretildiği Pixar stüdyolarının ürünü. Yönetmenlik ve senaryo yazımını Brad Bird ve Jan Pinkava ikilisinin üstlendiği Ratatuy, gösterime girdiği yıl Akademi Ödülleri’nde ‘En İyi Animasyon Film’ Oscar’ını kazanmıştı.