Gişe rakamları: 28 – 30 Ağustos 2015

0
1077

Yine bir haftalık gişe sonuçları ile sizlerle beraberiz. Havaların yavaş yavaş o yoğun sıcaklığını kaybettiği ve “Abi Eylül ayına girdik ya!” cümleleri herkesin ağzında dolaşırken, seyircinin sinemaya teveccühü yine düşük seviyelerde ne yazık ki. Vizyonda aksiyonu bol filmler olmasına rağmen neden hala bu kadar düşük seviyelerde seyirci sayısıyla haftaları kapatıyor sinema salonları çözebilmiş değilim.

Birkaç sinema salonuna uğrayıp sorduğum bilet fiyatları da eski fiyatlara göre çok büyük farklılık göstermiyor aslında. “Demek ki seyirci filmleri beğenmedi” diye yorum yapmaktan başka bir çıkar yol görünmüyor bizim için de.

Boxoffice Türkiye‘den alınan verilere göre sizlerle paylaştığımız haftanın en iyi gişe alan 3 filmi sırasıyla, Kod Adı: U.N.C.L.E. Hitman: Ajan 47 ve En Güzeli.

Bakalım yeni hafta bizlere neler getirecek?

İşte 28 – 30 Ağustos 2015 vizyon filmleri gişe rakamları

3- En Güzeli

28-30 Ağustos tarih aralığındaki seyirci sayısı: 28.990

en guzeli film - gişe rakamları

Bir baltaya sap olamayan 3 asker arkadaşının güneyde bir otelde soluğu almasıyla başlayan En Güzeli filmi, Şafak’ın Şef ile farklı bir dünyanın kapılarını açar ama içindeki o serseri asla ölmez. Oteldeki güzellik yarışmasında Tuğçe’ye aşık olmasıyla da ortalık birbirine girer…Başrollerinde Erkan Can, Mehmet Özgür ve Tarık Papuççuoğlu’nun yer aldığı filmin yönetmenliğini ise Mustafa Uğur Yağcıoğlu yapmaktadır.

2- Hitman: Ajan 47

28-30 Ağustos tarih aralığındaki seyirci sayısı: 30.062

Toplam seyirci sayısı: 123.936

hitman-ajan 47

Efsanevi video oyununun beyaz perdeye uyarlandığı Hitman: Ajan 47’de bir kadın ile suikastçiliğe devam eden ve nereden geldiğini, ailesinin kimler olduğunu öğrenmeye çalışan bir adamın hikayesi anlatılmaktadır. Aleksander Bach’ın yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda ise Rupert Friend, Hannah Ware ve Zachary Quinto yer almaktadır.

1- Kod Adı: U.N.C.L.E.

28-30 Ağustos tarih aralığındaki seyirci sayısı: 30.062

Toplam seyirci sayısı: 123.936

kod adı uncle

1960’ların başında, CIA ajanı Napoleon Solo (Henry Cavill) ve KGB operatifi Illya Kuryakin (Armie Hammer) nükleer silah çoğalmaya çalışan bir gizemli suç örgütüne karşı beraber çalışarak bu örgütü çökertmeyi amaçlamasını konu alan Kod Adı: U.N.C.L.E. filminin yönetmenliğini farklı aksiyon filmleriyle tanıyıp hastası olduğumuz yönetmen Guy Ritchie yaparken oyuncu kadrosunda Henry Cavill, Armie Hammer ve Alicia Vikander yer almaktadır.