High-Rise Filminin Fragmanı Yayınlandı

1054

Başrolünde Tom Hiddleston‘un oynadığı ve Ben Wheatley’in yönettiği yeni filmi High-Rise‘ın fragmanı Studio Canal tarafından paylaşıldı.

Bir gerilim filmi olan High-Rise‘ta Tom’un aksine kadrosunda Sienna Miller, Jeremy Irons, Luke Evans, Elisabeth Moss, James Purefoy, Reece Shearsmith, Peter Ferdinando ve Dan Renton Skinner yer almaktadır.

- Reklamlar -

Bir viral site açarak filmin ana temasını anlatan prodüksiyon şirketi AR Architecture bu sitede aşağıdaki cümlelere yer vermiş;

Bu yorgun ve prangalara takılı kalmış dünya yerine daha iyi bir dünyada bedava yaşamaya ne dersin? High-Rise Rezidanslarımız Anthony Kraliyet tarafından yapılmış ömürlük yapılardır. Her biri lüks içinde yapılar olan binalarımız 40’ar kattan meydana gelmektedir. Tam donanımlı, süper market, spor salonu, yüzme havuzu, spa ve bir okulu olan rezidanslarımızdan ayrılmak için bir sebebiniz olmayacak!

J.G. Ballard‘ın aynı isimli romanından beyaz perdeye uyarlanan High-Rise‘ın konusu, dünyanın yeni bir ticaret merkezi olmaya aday binalarının Margaret Thatcher’ın yükselişine de şahit olduğu ve şehrin sorunlarını çözmek, çare bulmak için yapılmış lüks binalarının yönetimi anlatılmaktadır.

Genç bir doktor olan Robert Laing (Tom Hiddleston) ile bu rezidansların mimarı olan Anthony Royal (Jeremy Irons) ile aralarında geçen bir hikaye ile başlayan filmimiz, doktorun karmaşık kraliyet ailesiyle ilgili durumu keşfederek ailenin fertlerinden Charlotte Melville (Sienna Miller) ile arasını iyi tutmasıyla devam eder. Ardından ortalık karışır ve kiracılar arasında yaşanan anlaşmazlıkların farkına varan Laing, durumu körüklemek için Richard Wilder’a (Luke Evans) başvurur. Büyük bir provakatör olarak karşımıza çıkacak olan Laing’in macerası epey gerilimli olacağa benziyor.

Ayrıca Pangbourne rolüyle göreceğimiz James Purefoy da Following dizisindeki Joe Carroll rolüyle epey beğenimizi kazanmıştı!

İngiltere’de 18 Mart 2016 tarihinde vizyona girecek filmin ülkemizde hangi tarihte vizyona gireceğiyle ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır.

High-Rise Filminin Fragmanı

Önceki İçerik11 Aralık’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerikStar Trek Beyond Fragmanı Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)