!f 2016 Teaser Videosu Yayınlandı

931

if 2016 bu yıl yine merak uyandıran bir teaser ile karşınızda! 15.’si gerçekleştirilecek İstanbul Bağımsız Fimler Festivali‘nin teaserı Rafineri reklam ajansına ait. Videoda açık tonlarda mavinin hakimiyeti mevcut. Özgürlüğü, doğallığı sembolize eden bu açık mavi rengin 2016 yılında hayatımızda olması ve hayal gibi görünen bu isteğin de gerçekleşmesi dileğiyle…

!f 2016 Teaser Videosu Yayınlandı

- Reklamlar -

Konuya yabancı olanlar için “!f nedir?” sorusunun cevabı;

Bilgi: !f Uluslararası İstanbul Bağımsız Filmler Festivali Resmi Websitesinden alınmıştır.

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 14 yıldır 80.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat hayatına yeni bir soluk getiren, dünyanın her yanından farklı bakışları sinemaseverlerle buluşturan ve düzenlediği partiler, atölyeler ve çeşitli etkinliklerle programını zenginleştiren bir oluşum.

Her yıl İstanbul’da, Ankara’da ve İzmir’de Cinemaximum Sinemalarında Şubat ve Mart aylarında izleyicisiyle buluşan festival, filmleri farklı ve güncel temalar altında toplayarak izleyicisine ulaştırıyor. Bir festival tarafından dünyada ilk kez gerçekleştirilen ‘alternatif dağıtım ve paylaşım’ projesi !f ² ile, Türkiye ve komşu ülkelerde 30’dan fazla kente festival ruhu taşıyor.

Türkiye’den Kısalar bölümüyle yüzlerce genç yönetmeni bir araya getiren !f, $15.000 ödüllü uluslararası yarışması !f Inspired / Keş!f ile dünyanın farklı ülkelerinden gelen 9 filmi ve tanınmış sinema profesyonellerini davet ederek İstanbul’u yenilikçi sinemanın merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçlıyor. 2015 yılının diğer yarışmalı bölümü Aşk & Başka Bi’ Dünya ise başka bir dünya hayaline tutkulu filmleri uluslararası bir paylaşım platformunda bir araya getiriyor. Yarışma, başka bir dünya hayaline 10.000 USD’lik bir ödülle ile katkıda bulunuyor.

Lafı fazla uzatmadan if 2016 teaser’ı sizlerle

Önceki İçerik120 Yıllık Sinema Tarihi 120 Saniye Sığarsa
Sonraki İçerikFilm Afişleri ile Evcil Hayvanları Birleştiren 13 Fotoğraf
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)