İf İstanbul’un İzlenmesi Gereken Filmler Listesi

1860

Bu yıl 12-22 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da, 26 Şubat – 1 Mart arasında ise Ankara ve İzmir’de izleyiciyle buluşacak olan festival olan !f Istabul‘da “Acaba hangisine gitsek?” sorusunu sizler icin cevaplayarak;

if istanbul izlenmesi gereken filmler listesi yaptık!

12Digiturk Galaları

İf İstanbul'un İzlenmesi Gereken Filmler Listesi
- Reklamlar -

Big Eyes / Büyük Gözler

Bu yılın Golden Globe adaylarından olan bu Tim Burton filmi tam bir sosyal eleştiri. Karısının resimlerini satabilmek için elinden geleni ardına koymayan, onları kendi resmetmiş gibi yapan bir kocayı ve her ne kadar sanatçı ruhlu olsa da naif olduğundan sömürülen bir kadının hikayesi.

Birdman

İf İstanbul'un İzlenmesi Gereken Filmler Listesi

Bu zamana kadar hep dramı ağır ve çarpışan hikayeleri olan filmlerinden bildiğimiz Alejandro Gonzales Iñárritu, bu kez bir komediye imza atıyor. Eskilerin ünlü bir süper kahraman filmi yıldızının elden ayaktan düşünce, aktörlükteki başarısını kanıtlamak adına bir Broadway oyunuyla ringlere geri dönmeye çalışmasını konu alan film, En iyi Film dâhil birçok dalda Oscar‘ın bu seneki adaylarından.

Love Is Strange / Aşk Başkadır

İf İstanbul'un İzlenmesi Gereken Filmler Listesi

Bu yılın en yumuşak ve kırgın aşk filmlerinden biri olan Aşk Başkadır, bizi 39 yıldır birlikte olan Ben ve George’un hayatının bir kısmına konuk ediyor.

Önceki İçerikMortdecai Filmi Vizyona Girdi
Sonraki İçerik7 Cüceler Filmi Vizyona Girdi
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)