Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı Mickey’ler

0
1070

Disney filmleri ile ilgili garip şeyler olduğunun siz de farkında mısınız? Ne gibi mi? Nedir bu Mickey Mouse fan club havaları? Daha önce dikkatinizi çeken ya da çekmeyen bir çok animasyonda aslında Mickey hep vardı. Muhatemelen animatörlerin Mickey’e karşı bir sempatisi var. Filmlerde gizli Mickey’i bulmayı iş edinecek duruma geldik. Her Disney animasyonunda ‘acaba mı?‘ olduk. Bakalım aşağıda sizin için sıralayacağımız karelerde, Mickey’e ait bir işaret bulabilecek misiniz? Haydi:

Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı Mickey’ler

Toy Story 3

mickey Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı MickeylerAndy’nin odasını hep dağınık, hep oyuncaklarla dolu görürüz. Peki ya duvarda asılı olan Mickey’li saat dikkatinizi çekti mi?

Lilo& Stitch

lilo Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı MickeylerBirazcık dikkatli bakarsanız Stitch’in başının üzerindeki garip şekillerin arasında Mickey’i görebilirsiniz.. Hala göremediyseniz;

lilo 1 Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı MickeylerDumbo

dumbo Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı Mickeyler

Kabarcıkların dili olsa da konuşsa. Dumbo ile suyun içinde oluşan kabarcıklara bir bakın! Göremediniz mi?

dumboo Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı MickeylerMulan

Mulan Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı MickeylerAtın üzerinde belirmiş olan siyah noktalar sizce ne anlatmak istiyor?

The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame Hidden Mickey Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı MickeylerNotre Dame’ın Kamburu mimarlık üzerine çok çalışılmış bir yapım. Direklerin başındaki sıralı Mickey’lerin dikkatimizi çekmemesi imkansız.

The Little Mermaid

The Little Mermaid Hidden Mickey Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı MickeylerPrens Eric’in arkasında neler varmış bir bakalım. Pencerenin hemen önünde duran iki kulaklık yuvarlak cismi fark ettiniz değil mi?

Pinocchio

Pinocchio hidden Mickey Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı MickeylerGepetto da bir Mickey hayranıymış anlaşılan. Mobilyalarından bunu anlayabiliyoruz.

The Nightmare Before Christmas

Nightmare Before Christmas Hidden Mickey Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı MickeylerEğer yakından bakarsanız, bu Nightmare Before Christmas sahnesinde küçük kız bir Mickey Mouse gece elbisesi giyiyor. Ağabeyinin pijamasında da Donald Duck bulunuyor.

The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective Hidden Mickey Cufflink Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı Mickeyler Minik detaylara dikkat etmek gerek, mesela en üstte uzanan kolun üzerindeki simge?

Tangled

Tangled Hidden Mickey Necklace Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı MickeylerO da nesi? Rapunzel’in annesi de mi Mickey hayranıymış? O kolye bize bunu gösteriyor.

The Emperor’s New Groove

Emperors New Groove Hidden Mickey Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı MickeylerBu atıştırmalıklar bize biraz tanıdık geldi.

The Three Caballeros

Three Caballeros Hidden Mickey Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı MickeylerSevimli penguenler karlar içindeyken, oynadıkları kovanın üzerindeki Mickey onlara eşlik ediyor.

A Goofy Movie

A Goofy Movie Hidden Mickey Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı MickeylerAçık ve de net. Goofy’nin konuştuğu telefon tabi ki Mickey’li olmalıydı.

Tron

Tron Hidden Mickey Disney Filmleri ve Bu Filmlerdeki Saklı MickeylerFilmin sonuna doğru, Tron, Flynn ve Yuri bizim favori karakterimiz Mickey Mouse başından oluşan açık bir ovadan geçerler.

Kaynak