Inception Filmindeki Şehri Masaya Çeviren Tasarımcı

1523

Inception filmini izlemeyen kalmamıştır aramızda değil mi? Christopher Nolan‘ın 4 Oscar ödüllü filmini izlerken tasarlanan şehirde olmak isteyen ve dilediği her şeyi gerçekleştirmek istemeyen de yoktur aramızda… Senaryoda, rüya aleminde yer çekimi gibi fizik kurallarının olmadığı ve bu sebeple istenilen şeyin herhangi bir absürtlük gözetmeksizin yapılabildiği şehir bir Kıbrıslı tasarımcı tarafından 3D Printer ile masa haline getirilmiş.

Sürreal dokunuşlar ile harika bir hale gelen şehrin yapımı için tahta, çelik ve 3D Printer kullanmış. Stelios Mousarris‘in aynı zamanda bir rüyasını yerine getirmiş olmasından duyduğu sevince de ortak olarak yine bir “Keşke benim olsa!” konseptli içeriğe giriş yapmış bulunuyor.

Bu çalışmaya da Wave City ismini veren tasarımcının sitesini ziyaret ettiğinizde sürreal objelerin tarzı olduğunu ve farklı bir kişilik olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Inception’daki Şehrin 3D Printer ile Masaya Dönüşümü

3Önden

Inception Filmindeki Şehri Masaya Çeviren Tasarımcı
- Reklamlar -

Üzerinde çay, kahve, ıhlamur ya da sahlep içmeye kıyamayacağınız “Girer içinde uyurum!” diye düşündüğünüz bu masanın bir kafe malzemesi olması biraz koydu açıkçası.

Önceki İçerikFree State of Jones Filminin Afişi Yayınlandı
Sonraki İçerikThe Light Between Oceans Filminden İlk Görsel Geldi
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)