Indiana Jones 5 Serinin Son Filmi Olmayacak

675

Harrison Ford ve Steven Spielberg‘in hali hazırda üzerinde çalıştığı Indiana Jones 5 filmi için Disney’in CEO’su Bob Iger The Hollywood Reporter‘a önemli açıklamalarda bulunmuş. Star Wars gibi “Sonsuza kadar devam edecek!” kıvamında olmasa da seri 5 film ile sona ermeyecekmiş. Beşinci filmde Harrison Ford‘un yer alacağı kesin iken; Sonraki filmler için ünlü oyuncunun yaşlanacağı ve güçten düşeceği de göz önünde bulundurulduğunda maksimum 2 ya da 3 filmin daha gelebileceğini söylemek mümkün.

Indiana Jones 5 Serinin Son Filmi Olmayacak

- Reklamlar -

Indiana Jones 5’ten Sonra 6 ve 7’de Gelebilir

Steven Spielberg’in görüşlerini alan Hollywood Reporter; “Harrison’ı yorgunluktan öldürmeye hiç niyetim yok.” şeklinde açıklamalarda bulunmuş. Serinin bir ihtimalle The Young Indiana Jones Chronicles adında iki sezon sürecek bir TV Mini dizisi olma ihtimali de varmış.

Ünlü arkeolog ve maceracı Indiana Jones‘un ilk filmi 1981 yılında Raiders of the Lost Ark; ki bu film ile Amerikan Film Endüstrisi tarafından Tüm Zamanların En iyi 100 Filmi listesine girdi; ardından 1984 yılında Indiana Jones and the Temple of Doom, 1989’da Indiana Jones and the Last Crusade ve 2008 yılında Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull ile karşımıza çıkmıştı. Bu dört filmi toplamda 2 milyar dolar gişe hasılatı ile de tarihe geçmişti.

Walt Disney Studios’un 19 Temmuz tarihini seçilmiş olmasının nedeni ise; 12 Temmuz’da Marvel’ın Inhumans filmi ile aynı tarih aralığında iki filmi de dağıtımını yapmak istemesiymiş. Bu arada Lucasfilm’in Star Wars: Episode IX‘inin de bu tarihlerde çıkacak olması Indiana Jones ve Star Wars’un inanılmaz bir gişe savaşı içerisine gireceğini de gösterecek.

Önceki İçerikMichael Bay Transformers 5’e Yeni Katılanları Duyurdu
Sonraki İçerikInferno Filminin Yeni Fragmanı Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)