Joker İlk Haftasında 248 Milyon Dolar Gişe Hasılatı Yaptı

718

Joker‘i ve Joker’in içinde bulduğu tüm filmleri seviyoruz. Geçen hafta sonunda vizyona giren ve tüm dünyada sinemaseverlerinin heyecanla beklediği Joker ile beklentiler karşılanmış oldu. Peki ya rakamlar ne diyor? Vizyondaki ilk hafta sonunda 248 milyon dolar gişe hasılatını kasasına koyan film, ülkemizde de 400.000’e yakın izleyici ile belirli bir teveccühü elde etmiş.

Joker İlk Haftasında 248 Milyon Dolar Gişe Hasılatı Yaptı

- Reklamlar -

Dünya prömiyerini 31 Ağustos’taki Venedik Film Festivali’nde yaptıktan sonra Toronto ve New York gibi önemli festivalleri de ziyaret eden Joker, uzun süredir merakla bekleniyordu. Katıldığı film festivalleri arasından özellikle Venedik Film Festivali’nde kazandığı Altın Aslan ile filme olan merakı zirveye taşımıştı. Herkesin bu gelişmelerin ardından Oscar ile alakalı “Acaba?” sorularını kafasında dolaştıran film için havayı koklamaya devam ediyoruz.

Gişe hasılatı olarak ilk hafta sonunda beklenenleri karşılayan Joker filmi için Rotten Tomatoes eleştirmenlerinden iyi not alamamış. Gerçi %69 pek düşük bir puan değil ancak herkesin “ABİİİĞĞĞ” diye ortalıkta dolaştığı, makyajlarını yaparak sinema salonlarında soluğu aldığı bir film için fazlaca “Overrated?!?” yorumları yapılmasına sebep olmamış değil.

Joker Gişe Hasılatıyla Rekor Kırdı

Joker gişede yakaladığı bu büyük başarıyla aynı zamanda Ekim ayı hasılat rekorlarını da ele geçirmiş oldu. Hem ABD’de hem de Uluslararası arenada bugüne kadar gişede en iyi açılış yapan film bildiğiniz üzere Venom’dı. 2018 yılında vizyona giren Venom, gişedeki ilk hafta sonunda ABD’de 80.2 milyon dolar, Uluslararası salonlarda ise 127.1 milyon dolar gişe hasılatına ulaşmıştı. Böylece Joker, anti-süperkahraman filmleri arasında da adını altın harflerle yazdırmayı başarmış oldu.

60 milyon dolar gibi düşük bir bütçeyle çekilen Joker filmi, şu sıralar Warner Bros. yapımcılarının da ellerini sıvazladığı “İyi ki yaptık valla!” diye gerim gerim piyasada dolaştığı bir film olmuş oldu.

An itibarıyla IMDb‘deki En İyi 250 Film listesinin 9 numarasında yer alan Joker, adından övgüyle söz ettirmeye devam ediyor. Filmde unutulmayacak bir performansa imza atan Joaquin Phoenix ise biz sinemaseverlerin “Hoş geldin be adam!” dediği cinsten bir övgüyü hak etmiş. Son olarak daha önce Hangover serisi ile adından söz ettiren ve yalnızca komedi filmlerinde adını duyduğumuz Todd Phillips‘in yönetmenliği, filmin müzikleri ve görüntü yönetimi de övgüyü hak ediyor.

Joker filminin final fragmanını da şuraya iliştirelim. Tekrar keyifli seyirler dileriz…

Önceki İçerikStranger Things 4. Sezon Ne Zaman Geliyor?
Sonraki İçerikThe Shining’in Devamı Doctor Sleep’ten Kamera Arkası Görüntüleri
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)