Jordan Peele’nin Korku Filmi Get Out’tan Fragman

1059

Genellikle komedi filmleriyle görmeye alıştığımız Jordan Peele bu defa bir korku filmi olan Get Out ile karşımıza geliyor. “Jordan Peele kim ya?” içinden geçirenler olabilir. Kendisi fotoğrafını görmeyince ismini hatırlayamadığımız ünlülerden bir tanesi. Kim olduğunu aşağıdaki fotoğraftan hatırlayabilirsiniz. Evet o! :)

Oynadığı komedi filmleri ile adından sıkça söz ettiren Jordan Peele ilk defa yönetmenliğini yapacağı bir film ile karşımızda. Hem de bir korku filmi ile!

- Reklamlar -

Verdiği röportajda “Komedi filmlerinde oynamayı seviyorum ama korku filmi senaryosu yazmak çok hoşuma gidiyor. Korku filmleri ve hikayeleri ile gerçek hayatı ve içinde geçen olaylara göndermeleri çok daha kolay yapabiliyorsunuz. Amerika’da 1968 yapımı Night of the Living Dead’’ten beri göndermeleri olan korku filmi göremiyoruz. Ben bunu yapmak istedim.” açıklamalarında bulunmuş.

Get Out filminin konusu; Chris (Daniel Kaluuya) kız arkadaşı Rose (Allison Williams) uzak mesafe aşk yaşayan bir çifttir. Rose’un hafta sonu kaçamağı için Chris’i çağırması ile hikayemiz başlar. Missy (Catherine Keener) ve Dean’in (Bradley Whitford) de çift olarak bizimkilere katılır. Öncesinde Chris, Rose’un ailesinin bu ilişki için böylesine uzlaşmacı olmasına şaşırır ve kıllanır. Çünkü dönem gereği bir beyaz ve siyahın ilişkisine sıcak bakılmamaktadır. Bu durum kafasını karıştırıyor ike bir yandan da hafta sonunun gelmiş olması onu bir bilinmezliğe doğru iter ve gerçeklerle yüzleşir.

Get Out filminin kadrosunda ayrıca Caleb Landry Jones (X-Men Serisi), Milton “Lil Rel” Howery (The Carmichael Show), Betty Gabriel (The Purge: Election Year), Marcus Henderson (Pete’s Dragon) ve Keith Stanfield (Straight Outta Compton) gibi isimler de yer almaktadır.

Get Out filmi 2017 Şubat ayında Amerika’da vizyona girecek.

Get Out Filminin Fragmanı

Önceki İçerikDoctor Strange Yeni TV Spotu İle Zaman Geriye Akıyor
Sonraki İçerikAllied Filmi Yeni Fragmanı Yayınlandı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)