Kitaplardan Filme Uyarlanan Türk Filmleri

10035

Türk filmleri listesiyle karşınızdayız. Sınav haftası olanlar sinemaseverler iyi bilir ki, o hafta sonu kendini rahatlatmak için sinemaya yahut tiyatroya atarsın. İşte ben sınav haftasının ardında ki hafta sonu rahatlamasını yapabilecek bir sinemasever değilim bu sefer! Her ne kadar güzel bir sinema salonunda film izleyecek olamasam da asla kendi rahatlığımdan ödün vermeden, 4-5 saatimi kendi imkanlarım ile film izleyeme ayırmayı da iyi bilirim!

Okuyanlarınız var ise bilir, bundan yaklaşık 1 ay kadar önce ‘kitaplardan filme uyarlanan 25 film’ listesini yapmıştım. Haberi olmayanlar var ise çabucak buraya tıklasın! Eksikleri olsa da elimden geldiğince hazırladığım bu listeye bir de kardeş yapmak istedim. Malumunuz önceki listede hep yabancı kitap-filmler vardı. Bu liste ise tamamen Türk eserleri-yapımları kapsıyor. Bazılarından haberim olduğu gibi izlemişliğim var fakat birçoğundan haberim olmayıp izlemediklerim de var. Ben de bu hafta sonumu size listelediğim filmler ile doldurmayı planladım. İki güne bulabildiğim kadarıyla filmleri sığdırdım. Belki siz de göz atmak istersiniz, o halde buyurun!

Kitaplardan Filme Uyarlanan Türk Filmleri Listesi

18Dudaktan Kalbe

Kitaplardan Filme Uyarlanan Türk Filmleri
- Reklamlar -

Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlanan, 1965 yapımı Hülya Koçyiğit, Cüneyt Arkın ve Gönül yazarın başrollerini paylaştığı Ülkü Erakalın’ın yönetmenliğini yaptığı filmdir.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0407748/

Önceki İçerik15 ünlü filme 8bit bakış!
Sonraki İçerikKuzeyli Filmler Festivali Başlıyor
Biraz kitap, biraz film, biraz müzik, biraz fotoğrafla bir ömür yaşatıyorum kendime.