8 ünlü oyuncunun film afişlerindeki gariplik

0
2760

Daha önce buna benzer bir içerik paylaşmıştık hatırlarsanız. “Yok aga ben hatırlayamadım!” diyenler kervanındaysan buradan buyur. Eliyle yüzünü kapatan mı dersin, koca kafasını afişe sığdırmaya çalışan mı dersin ne ararsan var bu listede.

Bu oyuncuların “benim bir tarzım var ve afişte olacaksam hep böyle durmalıyım” triplerine de hasta olduğumu belirtmeden de edemeyeceğim ne yazık ki. Neyse efenim konuya gelelim. IMDB‘de gezerken fark ettiğim bir garipliği sizinle paylaşayım istedim.

İşte 8 ünlü oyuncunun film afişlerindeki gariplik

8. Ryan Gosling’in yüzünün sol tarafını gizlemesi

Kimi sitede bu durumla ilgili “Aknelerini saklamaya çalışıyor.” kimisinde de “Doğum lekesi vardır.” diye yorumlanmış olsa da bir adamın neredeyse tüm filmlerinde bu pozu veriyor olmasında ben bir art niyet ararım aga. Şimdi “he İllüminati he!” diye içinden geçiriyor olabilirsin. Neden olmasın?

Gel bir de diğer filmlerine göz atalım:

7. Meryl Streep’in bir şekilde çenesine dokunma ihtiyacı hissetmesi?

Kramer Kramer’e karşı, Şeytan Marka Giyer, Mr. Fantastic Fox gibi filmlerden tanıdığımız Meryl Streep’in çenesine dokunmazsa ölecek hastalığına yakalandığını biliyor muydunuz? Bilmiyordunuz çünkü az önce uydurdum. Neyse efendim bu kadının da hastalığı buymuş. (Allah başka hastalık vermesin) Nedeni belirlenememiş ama belki de 20’lik dişi ağrıyordur 45 yıldır? Olamaz mı? Olabilir.

Birkaç örnek ile devam edelim:

6. Tom Hanks, kafasını tam olarak göstermeyenlerden!

Belki Tom Hanks de Ryan Gosling gibidir ha? Neredeyse bütün filmlerinin afişinde gördüğüm kadarıyla (Forrest Gump hariç) adam kafasını tam olarak göstermiyor.

5. Jamie Foxx’un güneş gözlüğü merakı

Ray, Django Unchained ve Collateral gibi filmlerden tanıdığımız Jamie Foxx, “Güneş gözlüğü olmadan afişte yer almam” diyenlerden. Neden kendini bu kadar çok tekrarladığıyla ilgili bir çıkarımım yok ancak “umarım farkındadır” diye düşünerek diğer örneklere geçiyorum:

“Peki hiç güneş gözlüğü olmayan afişi yok mu?” diye içinizden geçiriyor olabilirsiniz. Adam güneş gözlüğü olmadığında da gözlerini kapatıyor. Manyak!

jamie foxx 5 8 ünlü oyuncunun film afişlerindeki gariplik

4. Will Ferrell nam-ı diğer Eli belinde

Oynadığı birçok film ile bizleri güldürmeyi başarmış olan bu adamın eli belinde pozu da görülmeye değer.

3. Katharine Hepburn’ün üst dişlerini gösterme merakı

Gitgide garipleşmeye başladı değil mi? Dört Kızın Romanı, Altın Göl ve Aşk Senfonisi gibi klasikleşmiş filmlerin yıldızı Katharine Hepburn, üst dişlerini göstererek verdiği poz ile filtremize takılanlardan oldu.

Dünyaya gözlerini yummadan önce verdiği aşağıdaki pozlarda da görebileceğiniz gibi galiba kadının alt dişleri yok?

2. Whoopi Goldberg, ayakları düzgün duramayanlar derneği başkanıymış

Rol aldığı filmlerde de muzurluğuyla ön plana çıkan Whoopi Goldberg aynı muzurluğu film afişlerinde de gösteriyor gördüğünüz gibi. Genel olarak bu rahat duramayışı bacaklarını açarak ya da üst üste atarak yaptığını görüyoruz.

Yırtık Rahibe, Bir Tutam Cennet filmleri ve 30 Rock dizisinden de tanıyacağımız Whoopi’nin rahat duramadığı film afişleri:

1. Son olarak; Ice Cube’un beyaz arka planı biraz abartması

Boyz N The Hood filmiyle başlayan oyunculuk kariyerinde bir dönem aksiyon filmlerinin aranılan adamıydı. Ancak sert mizacının yanında eğlenceli yapısıyla aile komedilerinde de sıkça görebildiğimiz Ice Cube’un bu türdeki filmlerinin afişlerinde bir ortak nokta gözümüze çarptı. O da “Beyaz arka plan!