Marvel’ın Filmlerde Görmediğimiz 10 Kötü Karakteri

1
5146

Marvel denilince akla tabi hemen yakışıklı Thor, zengin Iron-Man, güçlü Hulk, karizmatik Kaptan Amerika gibi karakterler geliyor. Önce teker teker daha sonra Avengers‘tan aşina olduğumuz bu karakterlerin başına sürekli iş aşan bir de kötüler var ki, bunları çizgi roman takip etmeyenler ya da ana karakterlere kitlenip kötüleri akıllarda tutamayanlar bilemez. Örneğin; Loki’yi Thor’dan sebep bilirsiniz. Magneto belki.. Ya Dr Doom ya da Green Goblin?

Haydi daha detaylı inceleyelim. Aslında bu süper kötü karakterler, gölgede kalmayı hak etmiyor. Marvel’in en kötü ve dişli kötüleri aslında daha görmediklerinizdir desem yeridir. Filmlerde henüz görmediğimiz on kötü karakteri sizinle paylaşalım ve yakın zamanda gelmesi için yetkililere seslenelim:

Marvel’ın Filmlerde Görmediğimiz 10 Kötü Karakteri

10. Mysterio

Kendisi Spider-Man‘in sıradaki düşmanı olması gereken isimdir. Marvel evreninin mistik karakterlerinden biri olan Mysterio, hikayeye çok çabuk adapte olabilecek özellikte. Bir illüzyon ve sihir ustası olarak işine devam eden Mysterio, gücünü insanların beynine girip, aldatıcı davranışlarda bulundurmak ve hipnoz etmek için kullanır. Ne kadar tehlikeli olabileceğini bir tahmin edin.

9. Mojo 

Gelelim bir başka süper kötümüze. Bu karakter tam anlamıyla ‘omurgasız’. Aslında Mojo tam anlamıyla şekilsiz, utanmaz, zalim ve çirkin bir yaratıktır. Kendisini ancak ve ancak X-Men filmlerine dahil olursa görebiliriz ki gerçekten filme nasıl dahil olur görmek isterim. Kendisi aynı zamanda kötü film yorumcularını ve teknolojinin nasıl kötüye kullanılacağının bir işareti.

8. M.O.D.O.K

M.O.D.O.K ya da uzun ismiyle Mobile Organism Designed Only for Killing, sırf ismi ile bile karizma yayıyor. Ama tipi o kadar da karizmatik denemez tabi. Dünyayı ele geçirme girişimlerinde bir marka olan M.O.D.O.K, çizgi romanlarda olduğu gibi filmlere giriş yaptığında da büyük hayran kitlesi toplar. Kötü gibi kötü.

7. Mr. Sinister

X-Men evreninde yeni bir kötü var. Mr Sinister mutasyona uğramış bir insan. 19. yüzyıldan gelen bir genetikçi. X-Men: Age of Apocalypse, için oldukça iyi bir performans sergileyebilir. Mr. Sinister ölümsüzdür. Moleküler yapısını değiştirebilip istediği görünüme ve biçime dönüşebilir. Ayrıca süper-insan kuvvetine ve hızlı iyileşme yeteneğine sahiptir. Mmm.. Show Time!

6. Taskmaster

Taskmaster New York kökenli olduğuna inanılan ve farklı hainlere çeşitli muharebe eğitmeni olarak çalışan bir kötü.  Fotografik refleksleri sayesinde rakiplerinin yaptığı her hareketi taklit edebilme özelliğine sahip olan Taskmaster, tam bir ilah. Daha çok Daredevil, Spider-man ve Punisher gibi kahramanlarla karşılaşır.

5. taskmaster 1024x537 Marvelın Filmlerde Görmediğimiz 10 Kötü Karakteri

Kraven

Spider-Man’in bir diğer kötüsü Kraven. Aslında Türk yapımı bir kötüye benziyor. Aslan yelesi ve doğaya düşkün tavrı ile. Avcılıkta da usta ayrıca. Çıplak elleriyle Spider-Man’i alt etmeye çalışan fakat başarılı olamayan kahramanı belki biraz daha güçlü kılmaları gerek.

4. kraven Marvelın Filmlerde Görmediğimiz 10 Kötü Karakteri

Dormammu 

Sonsuz güçlü bir kötü hayal edin. İşte o Dormammu. Bu karakter için ancak şöyle tarifler alınıyor: Şeytandan da kötü bir şey.. İlk olarak Strange Tales 126’da görülmüş Marvel Comics Villain’ıdır. 2016-2017 gibi çıkması beklenen Dr Strange filminde görmeye fırsatımızın olacağı karakterdir. Haydi inşallah.

3. dormammu Marvelın Filmlerde Görmediğimiz 10 Kötü Karakteri

Fin Fang Foom

Şimdi açık konuşalım, böyle kötü karakter ismi olmaz. Ejderhavari bir Marvel karakteri olan Fin Fang Foom, Iron Man‘in düşmanıdır. Telepatik iletişim kurabilme özelliğine sahip kötümüz, bayağa ihtişamlı.

2. Carnage

Örümcek Adam’ın en son dönem düşmanlarından biridir kendisi. Gerek çizgi romanlarda gerekse oyunlarda Örümcek Adam’a en çok bela olan kişidir. Derin bir öfkesi bulunmaktadır ve bir keresinde Örümcek Adam’ı neredeyse öldürmüştür. En korkutucu süper kötü olabilir.

1. The Skrulls

Fantastic Four’un en azılı düşmanı olan uzaylı vatandaşlar. Kötü uzaylılar denilince akla gelen ilk karakterler kendileridir. Skrullar, sürüngenden evrilmiş olan yeşil renkli, şekil değiştirme yeteneğine sahip yaratıklardır. Aynı zamanda Kaptan Marvel ve Thor’un da düşmanlarıdır. Umarız bir yerlerde karşımıza çıkarlar. Kötülerimizi bekliyoruz!