Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Night’a Uygun 20 Film

0
3677

En sevdiğiniz şeylerin başında ‘yemek yemek, eleştiri yapmak (asla dedikodu değil) ve de film izlemek’ geliyorsa, Girls Night‘a hoşgeldiniz. Gençlik yıllarımızda bizi özendiren o pijama partilerinin, o havuz partilerinin ve dahası için sana lanet olsun Hollywood!

Neyse sakinim. Kızlar şimdi bu liste tamamen izlerken kendinizi yormayacağınız, maksat muhabbet olsunlu, puan kaygısı gütmeden seçilmiş filmler ile hazırlanmış bir liste. Hani herkesin bir arka planda oynasın filmi vardır ya. Hah işte tam da o listeyi size vermeye geldik. Hazırsanız başlayalım:

Kız Partileri İçin İdeal 20 Film

1- 500 Days of Summer

500 Days Of Summer Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

Aşkın (500) Günü, yönetmenliğini Marc Webb’in üstlendiği, romantik komedi-dram türündeki 2009 çıkışlı Amerikan filmi. Oldukça etkileyici olmasının yanısıra iyi de ders çıkartabileceğiniz bir tontişlik abidesi. Aynı zamanda kadın erkek ilişkilerini ve aşkların genellemesini de oldukça net anlatmış. Ne demişler ‘Who run the world? – Girls!‘ Filmin size büyük bir getirisi de eğer henüz dinlemediyseniz ; The Smiths müzik grubu olacak. Kaçırmayın.

2- Bir Alışverişkoliğin İtirafları

Bir Alisveriskoligin Itıraflari Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

Alışveriş yapmak deyince akan sular duruyorsa, sizi böyle alalım. Rebecca Bloomwood, New York’un tiki tayfasındandır ve istediği tek şey alışveriş yapmaya devam etmektir. Ancak bu o kadar da kolay değil çünkü, alışveriş demek para demek. Alışveriş yapmak için başına neler geldiğini gördüğünüzde, belki de ‘vallahi ben’ diyeceksiniz. Eğlenmeye hazır olun.

3- Kadın Aklı Erkek Aklı

kadın aklı Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

Abby ile Mike’ın tanışması ve birbirlerine ilişkiler konusunda verdikleri akıllar ile sürükleyici bir hikaye oluşturulmuş. Abby’nin şaşkınlığı ve tatlılığı ile Mike’ın ukala ve bilmiş tavırları birleşince ortalık fena karışmış. Tam aburcubura gömülmüşken yorum yapa yapa izlenecek bir kız filmi. Ayrıca çıkartılacak ders de çok. Bizden söylemesi.

4- Şeytan Marka Giyer

şeytan marka Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

New York’ta yaşayan sade ve naif bir genç kız olan, gazetecilikten yeni mezun Andrea Sachs bir işe girer. Runaway Magazin’in acımasız yöneticisi Miranda Priestly adlı güçlü ve sofistike bir kadının ikinci asistanı olarak görev almıştır. Söz konusu görev için aslında sıradan bir tarzı olsa da mücadeleci yapısı ile hızla başarı kazanacaktır. Andy, kendisine uzak gibi görünen Miranda’nın o şatafatlı dünyasında bir yer kazanmıştır ancak önceki dostları ve tüm sevdikleri kendisinden kilometrelerce uzakta kalmış gibidir. Film, Lauren Weisberger’in altı ay liste başında duran romanından uyarlanmıştır ve gayet sevimli olması ile ünlüdür.

5- Arkadaştan Öte

arkadaştan öte Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

New York’ta yaşayan Jamie (Mila Kunis) bir şirketin oldukça becerili insan kaynakları sorumlusudur. Dylan (Justin Timberlake) ise Los Angeles’ta çalışan bir sanat yönetmenidir. Jamie yeteneklerini kullanıp Dylan’ı New York’a yerleşmeye ikna edince, yolları da kesişir.

Aşktan ve ciddi ilişkilerden canı yanmış olan Dylan ve Jamie, tanıştıktan sonra bağlanmanın olmadığı sadece eğlencenin ve sorgusuz seksin ağır bastığı bir ‘arkadaşlık’ kurarlar.

6- Sıcak Kalpler

sıcak kalpler Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

İnsanoğlu yaklaşık 8 yıl önce başlayan ve nedeni, nasıl yayıldığını artık hatırlanmayan bir zombi salgınının esiri olmuştur. Zombilerin sayısı, hayatta kalmayı başaran bir grup insandan çok daha fazladır; insanlar ellerindeki tüm silah teknolojisine rağmen kendilerini ancak yüksek duvarların ardına hapsederek emniyete almışlardır. Zombilerin pek çoğu gibi havaalanında yaşayan R, bir gün arkadaşlarıyla beslenmeye çıktığında, kendisini öldürmek isteyen Julie ile karşılaşır. Onu ısırıp beslenmesi gerekirken aşık olmuştur, zira kaybettiği insani özellikleri teker teker ve yavaş yavaş yerine gelmeye başlar.

Julie’ye hissettiği aşk kalbinin yeniden atmasını sağlarken, adını ve nasıl öldüğünü dahi hatırlamayan karakterimiz hislerini geri kazandıkça ‘iyileşir’; üstelik bu iyileşme etkisi salgından etkilendiğine inanılan diğer zombileri de olumlu yönde etkileyecektir. Tabii insanlığın geri kalanını inandırabilirlerse!

7- Erkekler Ne Söyler, Kadınlar Ne Anlar

erkekler ne söyler Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

Ben Affleck‘in başrolde yer aldığı eğlenceli bir “pop-corn” sineması örneği olan “Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar” filmi, Marslı addedilen erkekler ile Venüslü kabul edilen kadınların karmaşık çelişkileri üzerine kurulu bir komedi. Bir telefonun başına oturmuş, daha önce sizi arayacağını söylemiş erkeğin geri aramasını mı bekliyorsunuz? Ya da kız arkadaşınızın artık sizinle niye uyumadığını anlayamıyor musunuz? Ya da belki ilişkinizde ileri adım atamıyorsunuz. Belki de sadece o kişi size göre değildir. “Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar”, birbiriyle bağlantısız, 20’li 30’lu yaşlarında Baltimore’lu bir grup insanın hikayesini gayet eğlenceli bir şekilde işliyor.

8- Bana Masal Anlatma

bana masal anlatma Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

Suriçi semtinde yaşayan ve hayatını dolmuş şoförlüğü yaparak kazanan iyi kalpli ve çekingen Rıza, mahallesinin gözbebeği olan genç bir delikanlıdır. Fakat doğru bildiği her şeyi Ayperi ile tanışınca yeniden gözden geçirecektir! Zira Ayperi el attığı her şeyi güzelleştiren masal kahramanı tadında bir kızdır. Biri kahraman olmak isterken, diğeri kahramanının peşindedir. Dünya tatlısı bir hikaye olmakla birlikte, oyunculuklar da almış yürümüş.

9- Eyvah Annem Dağıttı

bad moms Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

Amy Mitchell ailesine oldukça bağlı bir annedir. Hayatı ailesinden ibaret olan kadın çocuksu kocası, yüksek beklentiye sahip çocukları ve sevimsiz patronu arasında canından bezmektedir. Sonunda okuldaki aile birliğinin başı olan diğer annelerden de bezen Amy’nin canına tak eder. Mükemmel anne olmaktan vazgeçen genç kadın diğer uyumsuz annelerle de arkadaş olarak özgürlüğün tadına varır. Bu onun eskisinden bile daha iyi bir anne olmasını sağlayacaktır. Misler gibi hikaye, hem de yakın tarihte vizyona giren filmlerden biri.

10- Vol. i

DI Walle 1 DI to L10 Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

Günümüzden çok uzak bir gelecekte geçen filmde, insanoğlu aşırı kirlenme sebebiyle Dünya’yı terk edip başka bir gezegende yaşamaya başlamıştır. Çöplerle çevrili dünyayı temizleme görevi sevimli bir robota, Vol.i’ye verilir. İnsanoğlunun bıraktığı çöplerden kendine yeni bir dünya yaratan yalnız Vol.i’nin yalnızlığı, başka bir robot olan Eve’nın gelmesiyle son bulur. İki sevimli robotun arasında filizlenen dokunaklı ilişki türlü zorluklara rağmen direnmeye ve ayakta kalmaya çalışır.

11- Aşk Doktoru

aşk doktoru Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

Aşk doktoru Alex Hitchens, erkeklere flört edebilmeleri için yardımcı olarak hayatlarının kadınını bulmalarını sağlamaktadır. Sara, bir New York gazetesinde dedikodu köşe yazarı olarak çalışmaktadır. Her ikisi de karşı cinsler olarak ziyadesi ile donanımlıdırlar. Doğalarının uyumsuzluğuna rağmen Alex ile Sara bir ilişki yaşamaya başlarlar. Sara’nın en son mercek altına aldığı kişi, Alex’in müşterisi çıkınca işler karışmaya başlar. Will Smith, Eva Mendes gibi isimlerle parlayan film kaçırılmaması gereken bir romantik komedi tadında izleyicisi ile buluşuyor.

12- Sausage Party

sausage party Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

Bir sosisin kendi varlığı hakkındaki gerçekleri keşfetme hikayesi. Raftan düşen kahraman sosisimiz ve arkadaşlarının rafa geri dönüşlerini anlatan filmin yönetmen koltuğunda Greg Tiernan ve Conrad Vernon oturuyor. Seslendirmeleri Kristen Wiig, James Franco, Salma Hayek, Seth Rogen, Jonah Hill, Michael Cera gibi sinema dünyasının ünlü isimleri üstleniyor.

13- Hadi İnşallah

hadi inşallah Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

PuCCa, hayatının 4 senesini Ankara’da geçirir ama o koca sene boyunca beraber olduğu sevgilisinden de ayrılırak, İzmir’e ailesinin yanına döner. Zor bir ayrılık süreciyle karşı karşıyadır, mutsuzluktan eve kapanır; çalmayan telefonları bekler ve bunalımdaki pek çok kadın gibi kendisini yemeye verir! Bu arada ailesi de kendisine yeni bir iş bulup, toparlanması için baskı yapar. Hiç istemeden İzmir’deki bir yerel televizyon kanalıyla iş görüşmesine gider; ve yaşamını değiştirecek yakışıklı ile o gün karşılaşır! “Pekmez” lakabını taktığı ve genç kadını yeniden yaşama döndüren bu yakışıklı ile ne yapıp edip beraber olmayı kafaya koyar. Ama karşısında da zorlu bir rakibesi vardır.

14- Yok Artık

yok artık Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

‘Taksici Fikret’ bir sabah her zamanki gibi işe gitmek için evden çıkarken ayağını merdivenlerde burkar. Seke seke taksi durağında, arkadaşlarının yanına gider. Müşteri gelmeden önce laflarken muhabbet muhabbeti açar ve Fikret Almanya’da yeni evlenen amcaoğlunun komik hikayesinden başlayarak binbir türlü, Yok Artık! dedirtecek öykü anlatır, kimisini şoförlere, kimisini müşteriye, bazısını da karısına. Peki gerçek aslında öyle midir?

15- Çapkın

çapkın Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

Nikki muhteşem yakışıklı, hayatının devamını kadınların istediklerini vererek sağlayan ama jigolo olmayan seksi bir dolandırıcıdır. Nikki’nin son zaferi, daha önce hiç sahip olmadığı kadar çok şey vaadeden orta yaşlı avukat Samantha’dır. Ancak daha sonra Nikki, kendisiyle aynı yaşta olan güzel garson Heather ile tanışır. Samantha’nın yurt dışında olduğu bir zamanda Heather Nikki’yi Samantha’nı evinde ziyarete gelir. Nikki’nin bilmediği şey ise Heather’ın da kendisi gibi oyun oynadığıdır. Samantha eve döndüğünde Nikki’nin kendisini aldattığını görür ve her şey bundan sonra başlar.

16- Yırtık Rahibe

yırtık rahibe Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

Akademi ödüllü Whoopi Goldberg (Ghost), peşinden koşan çetenin bakacağı, akla en son gelecek yer olan sessiz bir manastıra saklanmak zorunda kalan küstah bir salon şarkıcısını canlandırmaktadır. Manastırda, aykırı davranışlarıyla bir sürü sadık taraftar toplar ve çok geçmeden rahibelerin ruhsuz kilise korosunu, danslı, şarkılı, capcanlı bir müzik korosuna çevirir.

17- Akıllı Ol

akıllı ol Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

Bazı durumlarda istenmeyen kararlar verilip stratejik planlar yapmak gerekebilir. Örneğin, Amerika Birleşik Devleri’ndeki bir casus teşkilatı olan Control umulmadık bir saldırıya uğradığında işler çıkmaza girerse. Control’un kumanda merkezi zarar görünce ajanların kim oldukları ve detaylı bilgileri de açığa çıkar. Bu durumda tek çare Maxwell Smart’ın terfisini ilan edip yeni bir ajan ortaya sürmektir. Peki ya o ajanın yaşadığı maceraları izlemenin keyfi nasıldır? Orası da size kaldı!

18- Ayı Teddy

teddy Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

8 yaşındaki John bir Noel gecesi sevgili oyuncak ayısının canlanmasını, kendisiyle konuşmasını diler ve ertesi sabah en iyi arkadaşı olan oyuncak ayı Ted, konuşan canlı bir ayıcığa dönüşür! John artık yalnız değildir aksine çok mutludur ama atladığı ufak bir detay vardır: Herkes büyür! Artık 30’lu yaşlarının ortasında olan John ayı Ted ile bir ömür geçirmiş, aynı evi paylaşmıştır. Dahası Ted de insan hayatına uyum sağlamış, John’dan daha çapkın, daha edepsiz ama bir o kadar da şirin bir yaratık olmuştur. Tek bir sorun vardır, Ted John’u hiç kimseyle paylaşmak istemez; bir seneden fazladır sevgilisi olan Lori’yle bile.

19- Ah Mary Vah Mary

ah mary Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

Ted Stroehmann her zaman kaybedenlerden biridir. Psikiyatristini çıldırtan, mezuniyet gecesi hayalleri pantolonunun fermuarına yakalanan garip kişiliklerden biri. Bu zavallı ve talihsiz adamın tüm yaşamı boyunca şans yalnızca bir kere yüzüne gülmüştür. Bütün erkeklerin hayalindeki kadın onu 17 yaşındayken bulmuş ve mezuniyet gecesine birlikte gitmeyi teklif etmiştir. Mary ise şimdi yaşça daha da olgunlaşmış olmasına rağmen Ted’in hatırladığından çok daha güzeldir. Ted ise Healy’nin aldatmacaları sayesinde onu 4 çocuk sahibi şişman ve çirkin bir hale gelmiş zannetmektedir. Oysa ki Healy bunları söylerken Mary kendisine saklamaya ve kendi geçmişi hakkında yalanlar uydurmaya devam etmektedir.

20- Keşke 30 Olsam

keşke 30 olsam Tam Anlamıyla Kızlar İçin Hazırlanmış Girls Nighta Uygun 20 Film

Gönülden isteyerek tutulan dileklere dikkat! Umulmadık bir anda gerçek olabileceğini anlatan keyifli bir film. Jenna’nın, on üçüncü doğum günü partisinde, en yakın arkadaşı Lucy’nin muzip bir oyunu ile her şey alt üst olur. Hoşlandığı erkek Matt ile ilgili alay konusu olup da fazlasıyla incinen Jenna, otuz yaşına gelene dek saklanmaktan başka bir şey istemez. Ve elindeki dilek tozu sayesinde umulmadık bir biçimde isteği gerçek olur. Fıstık gibi bir vücut, rüya gibi bir daire, muhteşem bir gardrop ve atlet bir erkek arkadaş, muhteşem bir iş, yıldız arkadaşlar. Bundan daha iyi bir hayat olabilir mi? Ne yazık ki Jenna, istediğinin bu olmadığını fark eder. Tek ihtiyacı olan bir zamanlar partisini mahveden, çocukluk arkadaşı Matt’dir. Onun yetişkin hali ile karşılaştığında ise tanıdığı eski Matt olmadığını fark eder.