Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dans Filmleri

6441

En iyi dans filmleri ile karşınızdayız. Bu listeyi yaparken epey zorlandık ama toplamda 20 tane birbirinden güzel hip-hop, vals, sokak dansı filmi listeledik.

Ay listeye başlarken beynimin arka fonunda tangolar, valsler vardı ama eminim listeye başladığım zaman Hip-Hop ve R&B ile devam edeceğim. Dans inanılmaz rahatlatıcı ve huzur veren bir eylem. Dolayısıyla dans içeren filmlerin de ayrı bir havası oluyor. Biraz dünyadan uzaklaşmak isteyenler için liste yapalım dedik ve en iyi dans filmleri listesini ayağınıza getirdik. Belki bu filmler içinizdeki kıvılcımı tetikler ve bir adım atarsınız. Buyurun listemize geçelim.

İzlenmesi Gereken En iyi Dans Filmleri

19Siyah Kuğu

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dans Filmleri
- Reklamlar -

New York’ta yaşayan Nina genç ve yetenekli bir balerindir. Hayatının tamamını kapsayan dans en büyük tutkusu, yaşam amacıdır. Nina, eski bir balerin olan ve kızına sürekli dans konusunda hırs aşılayan annesi ile birlikte kalıyordur. Kuğu Gölü balesini sahneye koyan bale yönetmeni Thomas Leroy, yeni sezonda Beyaz Kuğu’yu canlandıran baş balerini değiştirmeye karar ve ilk tercihi olarak da Nina’yı görür. Dram ve gerilim içeren filmde Natalie Portman çok iyi bir perfeormans sergiledi.