Müziklerini Michael Giacchino’nun Yaptığı Doctor Strange Tema Müziği

606

Oscar ve Grammy ödüllü ünlü besteci Michael Giacchino‘nun ilk kez bir süper kahraman filmi müziklerini yaptığı Doctor Strange tema müziği geldi.

The Master of the Mystic End Credits ismiyle yayınlanan tema müziğine ek olarak; 21 Ekim’de tüm dijital ortamlarda soundtrack’inin yer alacağını da ekleyerek devam edelim. Michael Giacchino‘nun Marvel Studios ile ilk defa bir araya geldiği filmin müzikleri Abbey Road Studios’ta Tim Simonec’in liderliğindeki 80 kişilik bir ekip ile kayda alınacak.

- Reklamlar -

Filmin yönetmeni Scott Derrickson‘ın konu ile ilgili “Michael Giacchino‘nun müzikleri görsel öğeleri destekleyen, yenilikçi ve duyguyu yansıtabilen bir yapıya sahip. Doctor Strange tema müziği akıllarda kalacak büyülü bir yapıya sahip olmalıydı. Bu da Giacchino ile mümkün olabilirdi.” derken

Michael Giacchino ise “Çocukluktan beri hayranı olduğum Doctor Strange‘in müziklerini yapacak olmak heyecan verici. Filmi izledim ve karakterlerin bana söylediği şeylerden çok etkilendim. Karakterlerin zamanı durdurabilmeleri de beni etkileyen başka bir özelliği oldu. 70’lerden beri çizgi roman okuyan birisi olarak Doctor Strange için çok çılgınca şeyler yapacağımızı söyleyebilirim.” demiş.

Doctor Strange Tema Müziği

Önceki İçerik20th Century Fox Marvel Evreni En İyi 10 Oyuncusu
Sonraki İçerikMarvel Sinematik Evreni’nin En İyi 10 Oyuncusu
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)