Popcorngarage ile Film Hafızanı Test Et

1623

Kabul etmek gerekirse film izlerken detaylara takılan, bu detaylar ile hafızasını güçlü tutan insanlar diğer film izleyicilerine göre bir adım önde ve farklı oluyor. Minicik bir obje, söz ya da karakter bir filmin ismini hatırlamak için yeterli olabilecek şeyler arasında yer alıyor.

Popcorngarage isimli bir websitesi de amaç olarak görsel hafızayı zorlayan bir sistem geliştirmiş ve kült filmlerin aralara serpiştirildiği bir oyun hazırlamış.

- Reklamlar -

Popcorngarage ile Film Hafızanı Test Et

Mobil versiyonunun olmadığını ve CTRL+Mouse Scroll Up yaparak yakınlaştırmanın kapatılmış olduğunu belirterek oyunla ilgili detaylara geçiyoruz.

Popcorngarage bariz olarak görünen objelerin dışında gerçekten gözlerinizi yoran ve uzunca bir süre dikkatlice (Bayağı ekrana yapışarak) bakmanız gereken bir oyun. Oyun boyunca yapacağınız maksimum hata sayısı 3 olarak ekranın sağ üst köşesinde X işaretiyle belirtilmiş. “Hangilerini buldum acaba?” diye düşünecek olursanız da ekranın herhangi bir yerine tıklayıp objelerin üzerinde oluşan beyaz noktalar yardımı ile öğrenebilirsiniz.

Toplamda 66 tane filmin olduğu söylenen bu oyunda benim bulabildiğim sayı şu an itibarıyla 65! Belki de oynamaya devam edelim ve bağımlısı olalım diye de 66 diye belirtmiş olabilirler ne bileyim.

Önerim üyelik kaydı oluşturup buldukça (Hata yapmadan) oyunu Save etmenizdir.

Popcorngarage oyununa giriş için tıklayınız

Popcorngarage Skorum

Popcorngarage ile Film Hafızanı Test Et

Not: Filmin isimin tamamını yazmanıza gerek yok

Önceki İçerikBone Tomahawk Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikDoktor Brown ve Martin McFly Hidrojen Yakıtlı Araba Reklamında
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)