Salgın Hastalıklarla İlgili 20 Film Önerisi

2143

Keşke salgın hastalıklar ile ilgili bir film listemiz hiç olmasaydı… Keşke böyle şeyler yalnızca bilim-kurgu filmlerinde olsaydı. Ama ne yazık ki son zamanlarda içinde bulunduğumuz coronavirus tehdidi sebebiyle dış dünyaya kendimizi kapatmak zorunda kaldık.

Evde de zaman pek hızlı geçmediği için sizlere konusu virüs ve salgın hastalık olan filmler listesi hazırlayalım istedik.

Umarım kısa zamanda bu belayı da atlatırız. Herkese geçmiş olsun…

Salgın Hastalık ve Virüslerle İlgili Filmler

19I Am Legend (Ben Efsaneyim)

Salgın Hastalıklarla İlgili 20 Film Önerisi
- Reklamlar -

Dünyada nedeni belirsiz bir salgın hastalık ortaya çıkmıştır ve insanlar bu hastalıktan dolayı vampire dönüşürler. Fakat Doktor Robert Morgan, zamanında onu bir yarasanın ısırması sonucu virüse karşı bağışıklık kazanmıştır ve vampire dönüşmemiştir. Ama Morgan artık yalnızlıktan çok sıkılmıştır. 3 senedir tek başınadır. Elinden geldiğince şehrin sokaklarını vampirlerden temizlemeye ve telsiz aracılığıyla insanlara ulaşmaya çalışmaktadır. Tam umudunu kesmişken Ruth ile karşılaşır. Ama olaylar pek de düşündüğü gibi gelişmez.

NOT: Richard Matheson’ın 1954 yılında yayınlanan “I Am Legend” isimli romanından uyarlanan şu üç filmi de izleyebilirsiniz; “The Last Man on Earth” (1964) – “The Omega Man” (1971) – “I Am Legend (2007)

Önceki İçerikOscar 2020 Ödüllerini Kazananlar Belli Oldu
Sonraki İçerikBirbirinden Güzel En İyi 10 Martin Scorsese Filmi Sizlerle
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)