Son zamanlarda izlediğim en iyi 5 film

0
10012

Son zamanlar izlediğim En iyi 5 film listesini sizler için hazırladım. Umarım beğenirsiniz.

5. The Lincoln Lawyer – Güneşin Karanlığında

The Lincoln Lawyer

Başrolün de Matthew McConaughey in avukat rolünde oynadığı ve Ryan Phillippe’in ona eşlik ettiği muazzam bir film. Başrol karakterimiz Mick’in geçmişinde yaşadığı bir olaya dayanarak uyarlanan gerilim filmi. Mick bütün davalarını kazanmak için mücadele eden bir avukatımız ve bu mücadelede her şeyi göze alan bunun sonucunda da iyi ve kötüyü çok fazla ayırmayan bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Bu uğurda yanlış yaptığı bir olay ileride başına çok fazla bela açacak.

4. Das Boot

Das Boot

Nazi Almanyası’nda geçen ve İngiltere donanmasını yok etmek üzere yola çıkan bir denizaltı filmi. Askeri drama diyebileceğimiz bir tarzda film. 1982 de çekilmesine karşın kalite olarak çok iyi olan ve soluksuz izleyebileceğinize eminim. Dikkat! Filmin sonunda gözlerinizden yaş gelebilir 🙂

3. Midnight Run – Geceyarısı Av

Midnight in run

Başrolünde Robert De Niro’nun oynadığı aksiyon filmi. Eski bir polis şimdilerde ödül avısı olan Jack güzel bir iş teklifi alır. Ancak sorun şudur ki peşine düştüğü adamı FBI da takip etmektedir. Jack’in peşine düştüğü adam mafyayı dolandırmış ve parayı bağışlamıştır. Olaylar sürekli ters gider ve komedi-aksiyon tarzı bir film ortaya çıkar. İyi Seyirler.

2. Awakenings – Uyanışlar

Awakenings

Başrolünde Robert De Niro ve Robin Williams’ın oynadığı bir dram-gerilim filmi. Romandan uyarlanan filmde uzun süredir yatağa bağlı olan hastaları uyandırmaya çabalayan ve bu uğurda mücadele eden bir doktorun mücadelesini anlatıyor.

1. Papillon – Kelebek

papillon

Hapishaneye düşen ve iki dost olacak olan biri hırsız diğeri öldürmediği biriyle yargılanacak olan adamın hikayesi. Bu iki dostumuz hapishaneden kaçma planları yaparlar ama hep bu planlar kötü sonuçlanır. Kurtulması imkansız olan bu hapishanede hayatlarını devam ettirmeye çalışırlar. Film duygusal bir nitelik taşımıyor gibi görünse de aslında tam tersi bir dramdır. İyi Seyirler.

Edit: Bu içerik şu an ekibimizde olmayan bir kullanıcı tarafından oluşturulmuştur.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir