Filmler Film Haberleri Spider-Man: Homecoming'de Daily Bugle Olmayacak

Spider-Man: Homecoming’de Daily Bugle Olmayacak

-

Spider-Man: Homecoming‘in vizyona girmesine birkaç ay kaldı ve filmle ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Bu detaylar, Marvel Sinematik Evreni‘ndeki ilk Spider-Man filminin, beklenmedik bir şekilde Marvel Çizgi Roman Evreni’nden bazı şeyleri içereceğini ortaya çıkardı; mesela Damage Control gibi.

Fakat en son gelen güncelleme, en az bir tane Marvel kuruluşunun, özellikle Spider-Man’e en yakın olan bir tanesinin, Spider-Man: Homecoming‘de yer almayacağını ortaya çıkardı; ve orası Daily Bugle, yani Peter Parker’ı, çektiği Spider-Man fotoğrafları için fotoğrafçı olarak işe alan Marvel Evreni’ndeki New York gazetesi.

Spider-Man: Homecoming'de Daily Bugle Olmayacak

Daily Bugle’sız Bir Spider-Man: Homecoming Olur Mu?

Yapımcı Eric Hauserman Carroll, bir set ziyaretinde “Bir süre boyunca uğraştık, lâkin o yoldan aşağı hemencecik gitmek istemedik, ve eğer bir Daily Bugle yaparsak onu günümüze daha uyumlu hissettiren bir şekilde yapmak istiyoruz.” dedi.

Suçla savaşırken ve elinden gelenin fazlasını yaparken bir gazetede çalışmak, bu, hani bazı şeyler olur ya…belki [Peter’ın] geleceğindedir? Belki bu, üniversitede yaptığı bir şeydir, ya da onun gibi bir şey. Ama şimdilik, hayır.

Peter Parker’ın Daily Bugle için çalışıyor olması, Spider-Man çizgi romanları hayranlarının kalplerine yakın ve onlar için değerli bir fikir. Aynı zamanda, Bugle’ın asabi yazı işleri müdürü J. Jonah Jameson’ın JK Simmons tarafından mükemmel bir şekilde oynandığı orijinal Spider-Man filmleri üçlüsünü görmüş olan birçok kişinin de hafızasına kazınmış bir şeydir.

Ama Marvel, modern hayranlarını güncelleme fikri ile sıkıntı çekiyor. Daily Bugle, The Amazing Spider-Man filmlerinde gözüküyor fakat belirgin bir şekilde öne çıkmıyor. Daily Bugle muhabirleri Ben Urich ve Christine Everheart, daha önce Marvel Sinematik Evreni’nde rol aldılar, ama her defasında başka birimlerde çalışıyorlardı. Marvel Çizgi Roman Evreni’nde bile, Peter Parker ve J. Jonah Jameson’ın ikisi de Daily Bugle’ı geride bıraktılar.

Carroll, hayranlarına gelecekteki Spider-Man maceralarında Daily Bugle’ı göreceği umudunu bırakıyor. Yine de eğer Spider-Man: Homecoming devam filmlerinin hepsinin Peter’ın lise yıllarında geçeceği bekleniyorsa, üniversite çok uzun bir süre sonra olabilir.

spider-man civil war

Spider-Man Hayranları Ne Düşünüyor?

Comicbook’taki haber pek çok Spider-Man hayranını üzecektir çünkü hepimiz biliriz ki Spider-Man’in ilk çıkışında kendisi gidip fotoğraflarını Daily Bugle’a satarak orada işe girmiştir, bu yüzden hayranların çoğunun gözünde Spider-Man ve Daily Bugle gazetesi birbirinden ayrılamaz bir ikilidir.

Ben de ilk filmlerle büyümüş bir hayran olarak, yeni Marvel Sinematik Evreni film(ler)inde bu meşhur gazetenin olmayacağını öğrendiğimde üzüldüm şahsen… Ama Captain America: Civil War filmindeki çıkışından sonra yeni Spider-Man’imizle ilgili büyük umutlarım oldu. O yüzden yeni filmlerin Daily Bugle’sız kötü olacağını düşünmüyorum.
Sahneleri her ne kadar başrol uzunluğunda olmasa da, Tom Holland, Spider-Man rolünü Civil War‘da hakkıyla yerine getirdi, ve eminim ki kendi filminde (ve devam filmlerinde de) daha iyisini yapabilmesi için yeterinden fazlasıyla zamanı olacaktır.

Ayrıca, gelecek yeni karakterlerle de çeşitlilik ve farklılığın bol olacak olması, bu yeni filmleri izlemek için ayrı bir sebep olacaktır umuyorum ki.

Spider-Man: Homecoming, 7 Temmuz 2017 tarihinde vizyona girecek.

Avatar
Wen Stan
20 senelik hayatımın 25 senesini çizgi roman okuyarak ve çizerek geçirdim, şimdi de onlar hakkında yazayım diye buradayım.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Son içerikler

Cosmos: Possible Worlds, 2020’de Geliyor

7'den 70'e herkesin çok sevdiği Cosmos belgeseli yepyeni bir versiyon ile karşımıza gelmeye hazırlanıyor. Cosmos: Possible Worlds isminin verildiği...

Charlize Theron, Nicole Kidman ve Margot Robbie’li Bombshell’den Fragman Geldi

Başrollerinde Charlize Theron, Nicole Kidman ve Margot Robbie'nin yer aldığı Bombshell filminden fragman geldi. Fox News'ün kurucusu olan Roger...

Al Pacino ve Logan Lerman’lı Hunters’tan İlk Fragman Geldi

Başrollerinde Al Pacino ve Logan Lerman'ın yer aldığı ve Nazi avcılarını canlandırdıkları Amazon dizisi Hunters'tan ilk fragmanı geldi. Ünlü...

Forest Whitaker ve Garret Hedlund’lu Burden Fragmanı

Başrollerinde Forest Whitaker ve Garret Hedlund'un yer aldığı ve gerçek bir hikayeden beyaz perdeye uyarlanan Burden filminin ilk fragmanı...

Terminatör: Kara Kader Fragmanı Geldi

Terminator: Dark Fate (Terminatör: Kara Kader) filminden yetişkinlere hitap eden bol kanlı yepyeni bir fragman yayınlandı. Deadpool filminin de yönetmenliğini...

Pinocchio Filminin Yönetmeni Robert Zemeckis Olabilir Mi?

Disney'in uzunca süredir hazırlığını yaptığı live-action Pinocchio filmi için yönetmen arayışında sona gelmiş. Collider'ın paylaştığı habere göre bu isim...

Bunları kaçırma

8 Ocak – Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

Bir hafta daha geride kaldı. Cumartesi çalışacak olanlar yasta,...

Westworld Tema Müziği A Capella Yapılırsa

Westworld, şüphesiz 2016 yılının en çok konuşulan dizisi oldu....

Bunlar hoşuna gidebilirTem senlik
Sonra ben görmedim olmasın