The Man from Earth / Dünyalı (2007) Film İncelemesi

2121

Emekli olan Profesör John Oldman’a iş arkadaşları bir veda partisi düzenliyor. Parti dediğim de evinde toplanıp oturup bi şeyler yiyip içiyorlar. Gece olana kadar beraber zaman geçirecekler sonra da John yola düşecek, öyle anlaşmışlar.

The Man from Earth / Dünyalı (2007) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Oturup bir şişe green label açıyorlar ve başlıyorlar sohbet etmeye. Oradan buradan konuşurken John arkadaşlarına bir şey itiraf edeceğini, onlara kendisi olarak veda etmek istediğini söylüyor.

Bu noktada filmin ilginç tarafı ortaya çıkıyor. Profesör John Oldman yaklaşık 14.000 yaşında olduğunu, taş devrinde doğup yaklaşık 35 yaşına kadar yaşlanıp daha sonra da hiç yaşlanmadığını iddia ediyor. Tabi ki arkeolog, antropolog, biyolog ve Hristiyan din bilimcisi olan arkadaşları da ona inanmasa da hikayesini nelere dayandıracağını merak ediyor. Tabi psikiyatrist olan arkadaşı tahmin edebileceğiniz gibi akıl sağlığının yerinde olmadığını düşünüyor.

The Man from Earth ilginç bir film olmuş. Bütün film bir mekanda geçiyor ve görsel efekt diyebileceğimiz bir şey yok filmde, ama şahsen benim sevdiğim ve tercih ettiğim şekilde fikirler ön plana çıkarılmış. Bence iyi bir bilim-kurgu filminde olması gereken de bu. Görsel efektlerin çok iyi olduğu ama kurgusu zayıf filmlerden bıkanlar için şiddetle tavsiye ederim.

The Man from Earth / Dünyalı Fragmanı

The Man from Earth / Dünyalı (2007) Film İncelemesi

Müzik - 6
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 7
Senaryo - 8

7.2

Güzel

The Man from Earth ilginç bir film, bütün film bir mekanda geçiyor ve görsel efekt diyebileceğimiz bir şey yok filmde ama etkilenmemek mümkün değil.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikChce sie zyc (2013) Film İncelemesi
Sonraki İçerik3-9 Nisan Haftasının En İyi Gişe Filmleri