The Man from Earth / Dünyalı

0
1717

The-Man-from-Earth-posterVİZYON TARİHİ: 13 Kasım 2007 (ABD)

TÜR: Bilim-Kurgu, Dram

SÜRE: 87 dk

YÖNETMEN: Richard Schenkman

SENARYO: Jerome Bixby

OYUNCULAR: David Lee Smith, Tony Todd, John Billingsley

ÜLKE: ABD


Emekli olan Profesör John Oldman’a iş arkadaşları bir veda partisi düzenliyor. Parti dediğim de evinde toplanıp oturup bi şeyler yiyip içiyorlar. Gece olana kadar beraber zaman geçirecekler sonra da John yola düşecek, öyle anlaşmışlar. Oturup bir şişe green label açıyorlar ve başlıyorlar sohbet etmeye. Oradan buradan konuşurken John arkadaşlarına bir şey itiraf edeceğini, onlara kendisi olarak veda etmek istediğini söylüyor.

the man from earth

Bu noktada filmin ilginç tarafı ortaya çıkıyor. Profesör John Oldman yaklaşık 14.000 yaşında olduğunu, taş devrinde doğup yaklaşık 35 yaşına kadar yaşlanıp daha sonra da hiç yaşlanmadığını iddia ediyor. Tabi ki arkeolog, antropolog, biyolog ve Hristiyan din bilimcisi olan arkadaşları da ona inanmasa da hikayesini nelere dayandıracağını merak ediyor. Tabi psikiyatrist olan arkadaşı tahmin edebileceğiniz gibi akıl sağlığının yerinde olmadığını düşünüyor.

the man from earth

The Man from Earth ilginç bir film olmuş. Bütün film bir mekanda geçiyor ve görsel efekt diyebileceğimiz bir şey yok filmde, ama şahsen benim sevdiğim ve tercih ettiğim şekilde fikirler ön plana çıkarılmış. Bence iyi bir bilim-kurgu filminde olması gereken de bu. Görsel efektlerin çok iyi olduğu ama kurgusu zayıf filmlerden bıkanlar için şiddetle tavsiye ederim.

Fragman

The Man from Earth / Dünyalı Filminin Fotoğrafları

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir