Transformers 5 Çekimleri İçin 21 Milyon Dolarlık Teşvik

1364

Transformers 5, çekimlerin Detroit, Michigan ve farklı birkaç noktada daha yapılabilmesi için Michigan Economic Development Corporation‘tan onayı kapmış. Paramount Pictures‘ın bu onayların ardından alacağı teşvik ile filmin çekimlerine başlaması bekleniyor. Michael Bay’in yönetmenliğini yapacağı film için alacağı 21 milyon dolarlık teşvik çekimlerin başlaması için bazı giderleri ortadan kaldıracağa benziyor.

Transformers 5 Çekimleri İçin 21 Milyon Dolarlık Teşvik

- Reklamlar -

Michigan’da yapılagelmiş en büyük bütçeli film olma özelliği taşıyacak olan Transformers 5; Bu yapımı hayata geçirebilmek için devletten de epey yardım almış. Michigan Film & Digital Media Office’in müdürü Jenell Leonard Bu filmin hayata geçirilmesi için bu kadar büyük bir bütçenin öncelikle onaylanması gerekiyordu. Devletin de desteğiyle çalışmalarımıza son sürat başlayacağımızı söyleyebiliriz” demiş.

Transformers 5 Bütçesi Ne Olacak?

Filmin oyuncu kadrosu ve ekibin 850 kişiden oluşacağı, Michigan’daki toplam 450 rezidanstan 228’ini full time kiralamalarıyla birlikte toplamda 80 milyon doları bulacak bir faturası bulunuyor. Prodüksiyonun ilk kalemleri olan bu giderlere henüz eklenmemiş 700’e yakın kalem de ekibi zorlayacağa benziyor.

Michigan’ı mükemmel bir şekilde tanıtacak olan Transformers 5 filmi için şehirde hummalı bir hazırlık yapılmaya başlanmış.

Başrollerinde Mark Wahlberg‘in Cade Yeager ve Peter Cullen’in sesiyle Optimus Prime‘a can vereceği film 2017 yılında vizyondaki yerini alacak.

Bu hikayenin hastası olan bizler için önceki 4 filmde beklediğimizi bulamamış ve büyük hayal kırıklığı yaşamıştık. Bakalım serinin 5. filmi bu beklentiyi karşılayabilecek mi?

Önceki İçerikThe Purge 3 Filminden Yeni Bir TV Spotu Geldi
Sonraki İçerikSoğuk Savaş Filminin Yönetmenliğini Sam Raimi Yapacak
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)