Tüm Fantastic Beasts Filmlerini David Yates Yönetecek

456

Harry Potter serisinin son dört filmini yöneten David Yates, gelecek olan beş Fantastic Beasts filmini de çekeceğini galada dile getirmiş.

J.K. Rowling‘in sihirbazlık evreninin yeni şaheseri olmaya aday olan Fantastic Beasts, Harry Potter gibi bir seri olarak karşımıza gelecek. Bu serinin tüm filmleri David Yates tarafından çekilecek.

- Reklamlar -

Tüm Fantastic Beasts Filmlerini David Yates Yönetecek

David Yates Fantastic Beasts Serisinin Yönetmeni Oldu

Fantastic Beasts filminin galasında The Hollywood Reporter‘a konuşan yönetmen tam tamına 19 yıl sürecek olan bu seriyi yöneteceğini açıkladı.

Bir aile gibi olan bu ekip ile birlikte film yapmayı çok seviyorum. Ama şimdilik film film düşünmek en iyisi” açıklamalarını yapmış.

Bildiğiniz gibi İngiliz yönetmen son dört Harry Potter filmini çekmişti.

Fantastic Beasts, hastası olduğumuz Rowlingciğimizin beş hikaye olacak serinin ilk uyarlamasıydı. O şimdi hikayenin devamı üzerinde çalışmalarını sürdürürken David Yates, J. K. Rowling ile ilgili “O çok başka bir kadın. Benzersiz bir yazar. Başkaları gibi sürekli kendini tekrar eden bir yapısı yok. Her seferinde beni şaşırtmayı başarıyor.” ifadelerini kullanmış. Serinin ikinci filmi Fransa’nın başkenti Paris ve İngiltere’deki Watford şehirlerinde çekilecek ve 16 Kasım 2018 tarihinde vizyonda olacak.

J.K. Rowling ise “Hikayeyi beş film yapacak kadar malzememiz var. Her şeyiyle hazırız. Bu seriyi de hakkıyla yapacağımıza inancım tam. Aslında bunu bir üçleme olarak düşünüyorduk ama sonradan kararımızı değiştirip beş film yapmaya karar verdik. Çünkü hikayemiz buna çook müsait. David ile yaptığımız konuşmada bunun bize 19 yıla malolacağını söyledim ama bunu yapmayı çok istediğimiz için 19 yıl bizi korkutmadı” demiş.

Valla korkanın çocuğu olmaz Rowlingciğim. Yapın gelsin.

Önceki İçerikBen Affleck’in Gangster Olduğu Live by Night’tan Son Fragman
Sonraki İçerikScarlett Johansson’lı Ghost in the Shell’den İlk Fragman Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)