X-Men: Age of Apocalypse Fragmanı Geldi

1435

X-Men: Age of Apocalypse fragmanına geçmeden önce X-Men ile ilgili biraz bilgi vereyim: Marvel crossover çizgi romanları arasında en çok beğenilenler genellikle X-Men serisi olmuştur. 95-96 senesinde çıkan Age of Apocalypse bu çizgi romanlar arasında en önemlilerinden birisini konu alıyor. Konu Magneto‘nun kötülüklerinden sıkılan Xavier‘in oğlu Legion, geçmişe dönerek hiçbir şey yaşanmadan önce Magneto’yu öldürmeye karar vermesiyle başlar. Ancak Xavier ve Magneto’nun henüz dost olduğu zamana döndüğünde, Xavier Magneto için kendisini feda eder. Xavier’in ölümünden sonra Legion kaybolur ve yeni bir zaman çizgisi oluşur.

Yeni oluşan zamanda Magneto ölen arkadaşının fikirlerine sahip çıkarak X-Men’i oluşturur. Dünyayı fethetmek için doğru zamanı kollayan Apocalypse bu boşluktan yararlanarak Kuzey Amerika’yı ele geçirerek kendisine bir mutant imparatorluğu kurar. Apocalypse, en güçlünün yaşaması gerekliliği fikrine bağlı , doğal seçilime faşizm derecesinde bağlı dünya üzerinde doğmuş ilk mutantdır. Bunun da en iyi yolunun kendisi gibi mutantların yaşayan tek ırk olması ile çözüleceğini düşündüğünden, yarattığı imparatorlukta milyonlarca insanı öldürerek soykırım yaratır. Asıl savaş bundan sonra başlar.

Konu böyle karışık ve derinken filme bu şekilde uygulanamayacağı zaten belliydi; ama sanmıyorum ki ilk X-Men ve X-Men: Days of the Future Past filmleriyle bize gerçek X-Men tadını yaşatan Bryan Singer bu konudan uzakta bir filmi bize sunsun. Kendince yeni bir X-Men evreni yarattığını, önceki X-Men serilerini sıfırlayacak X-Men: Days of the Future Past filminden ve oluşturduğu yeni ve genç ekipten de anlayabiliyoruz. Umarız biz X-Men severler için bu kararlar iyiye gider.

Fragmandan Göze Çarpanlar

7Moira McTaggert

X-Men: Age of Apocalypse Fragmanı Geldi
- Reklamlar -

Eğer hatırlıyorsanız X-Men: First Class filminin sonunda Xavier, Moira’nın zihnini tamamen silmişti. Zihninin ne kadarı kendisinde, ya da Xavier tüm zihnini ona geri mi bahşetti bilemiyoruz; ama fragmanda gördüğümüz kadarıyla filmin büyük bir kısmında kendisi ekibe dahil ve yardımcı konumunda.

Önceki İçerik73. Altın Küre Sinema Dalı Adayları Açıklandı
Sonraki İçerikiTunes 2015’in En Çok İndirilen Filmlerini Açıkladı