Yeşilçam Karakterlerinin Cinemagraph Halleri

1576

Yeşilçam filmlerini sevmeyen, nerede denk gelirse daha önce izlemiş olmasına rağmen tekrar tekrar izlemekten bıkmayan ne güzel bir nesiliz değil mi? Bu filmler şu sıralar yeni teknolojiyle birlikte restore ediliyor ve gönlümüzü bir kez daha fethediyor.

Yeşilçam‘ı seven iki kafadar Şebnem Kuş (Metin Yazarı) ve Mehmet Demirel (Ogilvy’de Tasarımcı) kollarını sıvamış ve popüler bir uygulama olan cinemagraph‘ı unutulmaz filmler için yapmışlar.

Yaptıkları çalışmayı Behance‘te paylaşan ikili bu çalışma ile ilgili aşağıdaki cümleleri kullanmışlar:

Yeşilçam Cinemagraph Fikri Nasıl Çıkmış?

Sinemagraf yakın zaman içerisinde doğmasına rağmen hızlı bir şekilde yayıldı. Hatta ülkemizde bile çeşitli çalışmalar yapılmaya başladı.

Jamie Beck ve Kevin Burg tarafından geliştirilen sinemagraf kısa zamanda beklenenden çok daha fazla yayıldı. Canlı fotoğraf olarak özetlenebilecek olan çalışmalar, resimde sadece dikkatin toplanması gereken bölgeyi hareket ettiriyor ve bu sayede ortaya gerçekten yaratıcı işler çıkıyor.

Bu alandaki çoğu çalışmalar genelde yabancı kaynaklı ancak ülkemizde de işin bir tarafından başlayanlar yok değil. Siz yaparsanız biz de yaparız diyen Şebnem Kuş ve Mehmet Demirel, konu olarak yeşilçam sinemasını seçmiş ve ortaya güzel bir iş çıkarmış. İşte bu yaratıcı ikilinin elinden çıkan sinemagraflar…

Yeşilçam Cinemagraphları

16Çöpçüler Kralı

yeşilçam
- Reklamlar -

Önceki İçerikHan Solo’nun Gençliği İçin Finalistler Belli Oldu
Sonraki İçerikNow You See Mee 2 Fragmanı Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)