Yüzüklerin Efendisi Animasyon Filmi Geliyor

196

New Line Cinema, Orta Dünya’ya geri dönmeye karar vermiş. Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit gibi efsaneleşmiş uzun metrajlı üçlemeler sonrasında, orijinal animasyon sinema filmi “The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim” için Warner Bros. Animation’la ortaklık kurmak için kolları sıvamış.

Yüzüklerin Efendisi'nin Animasyon Filmi Geliyor

- Reklamlar -

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim Konusu

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim animasyon filmi; Yüzüklerin Efendisi: İki Kule’de tasvir edilen Miğfer Dibi’nin arkasındaki kanlı destanı ve onuruna çok para harcayan Rohan’ın efsanevi Kralı Helm Hammerhand’in hikayesini anlatıyor olacak.

Filmin yönetmen koltuğunda ise Ghost in the Shell (Kabuktaki Hayalet) anime filmi ile tanınan Kenji Kamiyama olacak. Bildiğiniz gibi Kamiyama daha önce Netflix’in “Ultraman” anime serisini yönetmişti.

Bu animasyonun senaryosu ise Jeffrey Addiss ve Will Matthews’a emanet etmişler. Yapımcılığını ise Joseph Chou (“Blade Runner: Black Lotus” TV dizisi) yapacakmış. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü’nün senaryosuyla Oscar kazanan Philippa Boyens ise; Projeye danışmanlık dışarıdan destek verecekmiş.

Yüzüklerin Efendisi Animasyonu Hangi Platformda Yer Alacak?

Öncelikle planlanan bu animasyon filminin; Amazon’un Yeni Zelanda’da şu sıralar çektiği devasa “Yüzüklerin Efendisi” serisiyle bağlantılı olmadığını söyleyelim. Bu proje, Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nda, uzun metrajlı filmlerdeki olaylardan 1000 yıl önce geçiyor. Helm Hammerhand‘in saltanatı, “LOTR” filmlerinden yaklaşık 260 yıl önce ortaya çıkmıştı bildiğiniz üzere.

Miğfer Dibi savunmasını sinema tarihinde çekilmiş en büyük savaş sahnelerinden bir olarak kabul eden biz hayranlar için; Heyecan verici bekleyiş olacak. Başka bir deyişle içimiz şimdiden kıpır kıpır olmaya başladı bile!

Önceki İçerikThe Suicide Squad Filminden Aksiyon Dolu Fragman Geldi
Sonraki İçerikPaul Thomas Anderson Yeni Filmi Licorice Pizza’dan İlk Fragman
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)