11 Eylül’de Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

0
1107

Gel gelelim bir sonbahar gününde daha bir haftayı daha geride bırakışımıza.. Hayat zor, günler standart. Ama Cumalar değil. Cuma kimisi için Taksim, kimisi için evde hafta sonuna hazırlık kimi için vizyona girecek yeni film demek. Mesela bu yazıyı okuyan sen ve ben gibi…

Bu hafta vizyon patlaması yaşadığımızı söylemek isterim. Tam olarak 13 film vizyona girdi. Elbette hepsini izlemek mümkün olmayacak ki hepsi de izlenesi olan filmler değiller. Bu nedenle çok kısaca filmlerden bahsedip, asıl filme giriş yapacağız.

11 Eylül’de Vizyona Giren Filmler

 1. Gece Bitmeden
 2. Ziyaret
 3. İlişki Durumu: Kaçamak
 4. Mr Holmes ve Müthiş Sırrı
 5. Kanlı Postal
 6. Her Şey Güzel Olacak
 7. Asimetrik
 8. Sıradışı Anne
 9. Sessizliğin Bakışı
 10. Dabbe
 11. Firak
 12. Küçük Kurtarıcılar
 13. Doraemon

Vizyona giren filmlerden ikisi animasyon fakat, büyükler için olanlardan değil. Bayağa çocuklar için. Film önerebileceğiniz bir ilkokul çağında çocuk varsa; buyurun Küçük Kurtarıcılar ve Doraemon. 

Firak, Oktay Gürsoy ,Canan Atalay ,Barış Gönenen gibi oyuncuların bir araya geldiği bir yerli yapım dram. Senaryosu ve yönetmenliğini Halil Özer’in üstlendiği filmde bir ayrılık hikayesi anlatılıyor. Çok önerebileceğim bir film olduğu söylenemez, zaten kış geldi bunalımdayız.

firak

Kelime israfı yapmadan bir korku filminin de vizyona girdiğini haber verip, konuyu kapatmak istiyorum. Dabbe. Meraklısı araştırıp bulabilir. Biz korku filmlerini sevmiyoruz. Özellikle bu tarz olanları…

Bu hafta vizyona giren bir de belgesel var ki, IMDB puanı hepsinden yüksek; 8.4. The Look Of Silence yani Sessizliğin Bakışı filmi, 90 dakika sürüyor. Joshua Oppenheimer‘ın yönetmenliğini yaptığı film, 1960’lı yıllarda Endonezya’da gerçekleştirilen katliamda ağabeyini kaybeden Adi’nin, bugün hala iktidarda olan katillerle yüzleşmesini konu alıyor. Belgesel sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir yapım!

the look of silence

Sıradışı Anne, Ricki and the Flash orijinal ismiyle vizyona giren film bir komedi olmanın yanında bir müzikal de. Meryl Streep ,Kevin Kline ,Mamie Gummer ,Ben Platt, Rick Springfield gibi isimlerin baş rollerde olduğu yapım; ünlü bir rock yıldızı olabilmek için her şeyi geride bırakan bir kadının, bir süre sonra kızının eşiyle arasının bozulduğunu öğrenip geriye dönüşünü ve aile bağlarını tekrar kurmasını anlatıyor.

Asimetrik, Türk yapımı korku filmi? Daha yorum yapmıyorum. Her Şey Güzel Olacak, 5.9luk İmdb puanına sahip film. 100 dakikalık bir dram fakat biz acıklı filmlere ara verdik. Sonbahar effect. Filmin konusu; Sevgilisiyle tartıştıktan sonra öfkeyle sürdüğü arabasıyla bir çocuğa çarparak ölümüne sebep olan yazar Thomas (James Franco) aradan 12 yıl geçmesine rağmen vicdan azabından kurtulamamış, hayatına eskisi gibi devam etmeyi bir türlü başaramamıştır.

hersey guzel olacak

Kanlı Postal, yine Türk yapımı bir dram. Sanırım Türklerin olayı bu. Ağlamak, acındırmak, milli duygularla oynamak falan. Neyse, gamla kederle yürümez bu işler deyip, bir sonraki filme gidiyoruz.

She’s Funny That Way yani İlişki Durumu: Kaçamak, sevimli bir komedi ve tatlı bir çift filmi. Baş rollerde Owen Wilson ,Imogen Poots ,Kathryn Hahn ,Rhys Ifans ,Jennifer Aniston gibi güçlü isimler var. Evli bir tiyatro yönetmeni olan Arnold Albertson, yeni oyunu için seçmelere katılan ve eskiden fahişelik yapmış bir aktris Isabella Patterson’a ilgi duymaya başlar ve rolü ona verir. Ancak Izzy’nin başrolü paylaştığı kişi eşi Delta Simmons’tır. Aynı zamanda eşinin eski sevgilisi Seth Gilbert da oyun kadrosundadır. Çıkın işin içinden çıkabiliyorsanız.

Ziyaret, yapımcılığı, yönetmenliği ve senaristliği M. Night Shyamalan‘a ait olan yapım. Bir kız ve bir erkek kardeşin, haftasonu için büyükanne ve büyükbabalarını ziyaret etmelerini anlatan yapımda enteresan olan şeyler vardır çünkü aileler normal değildir. Korku ve komedi unsurları bir arada olunca sevmiyorum ben. Zaten korkuyu tek başına da sevmiyorum.

ziyaret

Gece Bitmeden Chris Evans ,Alice Eve ,Emma Fitzpatrick gibi isimlerin baş rolleri paylaştığı yapım. Sevimli bir filme benzese de yine de haftanın filmi olamayacağını söylemek isteriz. Çünkü haftanın filmi; epeydir beklediğimiz Mr Holmes.

Haftanın Filmi: Mr. Holmes

mr holmes 1 - Vizyona Giren Filmler

Bill Condon‘ın yönetmenliğini üstlendiği, imdb puanı 7.4 olan yapım. Baş rollerinde birbirinden iyi oyunculuklarıyla Ian McKellen ,Laura Linney ,Hiroyuki Sanada ,Frances de la Tour ,Roger Allam var. Filmin adı uyarlandığı romanla aynı olacaktı: A Slight Trick of the Mind. Fakat sonra kolaya kaçtılar.

1947’de artık 93 yaşına gelmiş ve emekliye ayrılmış Sherlock Holmes, son bir davayı daha çözmeye niyetlidir. Bunun için yardıma ihtiyacı olacaktır ve bu kişi oğludur. anında sadece küçük oğlu Roger ve hizmetçisi Bayan Munro (Laura Linney) ile hayatına devam eden Holmes, zeki esprileri ve zihin açan konuşmaları ile bir numara!

Mr Holmes Fragmanı

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=0G1lIBgk4PA]

Mr Holmes Fotoğrafları

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir