13 Mayıs’ta Vizyona Girecek Filmler ve Haftanın Filmi

784

13 Mayıs haftasına geldi sıra! Mis gibi filmler vizyona girecek dedik ve öyle de oldu! Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı Mayıs ayını bekleme sebeplerimizden yalnızca biriydi. Bu hafta da aynı şekilde izlemeyenler için ilk önerimiz tabi ki Kaptan Amerika‘yı izlemeleri olacaktır. Ama “Ben onu izledim başka neler var?” diyorsanız yazının devamına buyurun:

  1. Angry Birds
  2. Kötü Komşular 2
  3. Dehşet Treni
  4. Oflu Hocanın Şifresi 2
  5. Hitchcock/Truffaut
  6. Dadaş

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Bu hafta vizyona giren film sayısı az olsa da, içinde yakalayabileceğiniz güzel filmler var. Haftanın filmini en sona sakladık.

- Reklamlar -

Oflu Hoca’nın Şifresi

Oflu Hoca’nın ŞifresiÇetin Altay, Köksal Engür, Ahmet Varlı, Başak Daşman, Mehtap Bayri‘nin başrolleri üstlendiği ve yönetmenliğini Adem Kılıç‘ın yaptığı film. Devam filmi olan yapımda, Ahmet, başkanlığı kaptırdığı için hala Oflu’ya çok kızgındır. Oflu Hoca yüzünden hem itibarını hem parasını kaybetmiştir. Tekrar başkan olmanın yollarını ararken zengin müteahhit İdris, oğlu Şaban’a Nur’u ister. Ahmet kendini kurtarmak için hemen kabul eder. Durumu öğrenen Kadir ve Oflu Nur’u kaçırmaya karar verirler ve macera başlar. Komedi filminin ilkini sevenler ikincisini de izlemek isteyeceklerdir.

Kötü Komşular 2

Kötü Komşular 2, yine bir devam filmi. Mac ve Kelly Radner ikinci bebeklerini beklemektedir ve taşınmaya karar verirler. Yola getirdikleri mahalleden emin olan ve evi satmanın güvenli olduğuna karar veren çift yeni komşularının, Teddy ve kardeşlerinden daha beter bir kız kardeş grubu olduğunu anlar. Yeni komşularını alaşağı etmek isteyen Radner ailesi ve en iyi arkadaşları Jimmy ve Paula gizli silahları karizmatik Teddy’i savaşmak için geri getirirler. Başrollerinde Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne, Chloë Grace Moretz, Dave Franco ve Ike Barinholtz‘un yer aldığı filmin yönetmenliğini Nicholas Stoller üstleniyor.

Dehşet Treni

Dehşet Treni, trende görevli olarak çalışan Joe uzun süren bir iş gününün ardından eve gitmeye hazırlanır, müdüründen gecenin son tren seferinde çalışması gerektiğini öğrenir. Geceyi katlanılabilir kılan tek şey güzel hostes Ellen’in de Joe ile birlikte çalışacak olmasıdır.Tren, ne olduğu belli olmayan bir şeye çarpıp ormanın ortasında kaldığında ve makinist etrafa bakmak için trenden inip bir daha geri dönmediğinde durum çok tuhaf bir hal alacaktır. Yönetmenliğini Paul Hyett Writers‘ın üstlendiği korku filminin senaryosu Mark Huckerby ve Nick Ostler ikilisine ait. Oyuncu kadrosunda ise Ed Speleers, Holly Weston, Shauna Macdonald yer alıyor.

Dadaş

Dadaş, yönetmenliğini Selim Kemal Dağlı‘nın üstlendiği yerli aksiyon filminde Ümit Acar, Yılmaz Şerif ve Halit Karaata oyuncu kadrosunda yer alan başlıca isimler. Dadaş, devlet teskilatında önemli konumda bir memurdur. Mafya’ya savaş açan devlete misilleme olarak Dadaş ve ailesi hedef alınır. Ailesini bir saldırıda kaybeder. O saldırıda kendisi de ağır yaralanır, mucize eseri kurtulur. Yaralandığı için malulen emekliliğe sevk edilir. Dadaş bu olaylardan dolayı hırslanır, Çeçenistan’a gider.

Hitchcock

Hitchcock, Yönetmenliğini Kent Jones‘un üstlendiği iki usta yönetmen Alfred Hitchcock ve Francois Truffaut‘nun altın değerindeki buluşmasını konu edinen Hitchcock/Truffaut belgeselinde günümüzün ünlü yönetmenleri bu iki ustanın sinemalarına kattıklarını anlatıyor. Truffaut´nun Hitchcock´la 3 gün boyunca yaptığı söyleşiden derlediği, 1966 yılında yayımlanan kitabı Hitchcock´a Göre Sinema’dan ilham alıyor.

The Angry Birds Movie

Finlandiya menşeli Rovio Entertainment’ın 2009’da akıllı telefonlara soktuğu, dünya çapında fenomen haline gelen Angry Birds, biraz geç olsa da sinemaya uyarlanan oyunlar arasında yerini alıyor.

Sevilen bilgisayar oyunundan beyazperdeye uyarlanan Angry Birds filmi,nimasyon departmanlarının iki gedikli ismi Clay Kaytis ve Fergak Reilly ikilisinin ilk yönetmenlik deneyimi olacak. Seslendirme kadrosunda Buz Devri’nden de bildiğimiz Yekta Kopan var.

Amerikan yapımı film oldukça eğlenceli ve keyifli vakit geçirmek için ideal. Hafta sonunuzu değerlendirebileceğiniz güzel bir film arıyorsanız, buldunuz…

Önceki İçerikCaptain America Filmlerinde Kaç Kişiyi Öldürmüştür?
Sonraki İçerikAssassin’s Creed Fragman ve Afişi Yayınlandı
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.