21 Ağustos’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1193

Havaların yeniden sonbahara bürünmesi ile artan film izleme hevesimizi kutluyorum. Herkesin film kahve ve yanına ne yakıştırırsanız 3lüsü hazırsa, size haftanın filmlerini ve en izlenilesi filmi bildirmekten gurur duyarız. Bu hafta vizyona giren yedi film var. Oldukça da beklenen ve bilinen filmler bu yüzden artık bu haftayı pas geçin, Ant-Man ya da Görevimiz Tehlike izleyin demeyeceğim artık :)

  1. Hitman Ajan 47
  2. Pixels
  3. 13 Günah
  4. Lanet
  5. Hayallerimdeki Kadın
  6. İnsanlıktan Uzakta
  7. Minik Kuş

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Filmleri teker teker ele alıp, ufaktan bilgi vererek ilerleyeceğiz ama tabi ki ön eleme turunda bizden ayrılacak olan filmler var. Hangileri diye merak etmiyorsunuzdur çünkü biliyorsunuz ki korku filmleri gereksizdir :) Bu nedenle Lanet filmini alkışlarla uğurluyoruz. Üstelik film 2012’deki ilk ilmin devamı niteliğindeymiş. Hiç gerek yok.

- Reklamlar -

13 Günah

Çok da fena sayılmayacak olan bir korku filmi peşindeyseniz tamam, izleyebilirsiniz; 13 Günah. Elliot Brindle (Mark Webber) bir gün gizli bir telefon alır ve gerçekleştirmesi istenen 13 görevi tamamlarsa, hayatı boyunca kazanamayacağı bir servete sahip olacağı söylenir, macera ve korku burada başlar.

Minik Kuş

Minik Kuş, Fransız yapımı bir animasyon. Gus adlı sakar kuşun, kendilerine önderlik eden kuşun sakatlanması ile kendini gösterme fırsatını yakalaması ve sonrasında gelişen olaylar konu edilmektedir.

Hayallerimdeki Kadın

Hayallerimdeki Kadın, Al Pacino’nun üstün performanslı filmlerin biri. A.J. Manglehorn rolü ile karşımıza çıkan Al Pacino, aşık olduğu kadını kaybedişinin üzerinden 40 yıl geçmiş bir adamdır. Bu süre içerisinde onu hiç unutmamış hatta her gün aramıştır. Sonunda oğlu ve yeni arkadaşıyla birlikte yeni bir hayata adım atmaya karar verir.

Pixels

Pixels, bilim kurgu ve komedi içerikli yapım. IMDB puanı 5.6 olsa da, konu ve performans açısından bence oldukça iyi. Belki de çocukluğumuzdan esintiler var diyedir. Uzaylılar bizim bildiğimiz atari oyunlarının kahramanlar ile dünyaya saldırır. Son çare, 80li yılların atari şampiyonlarını onları yenmek üzere görevlendirmektedir.

Hitman Ajan 47

Aleksander Bach’ın yönetmenliğini üstlendiği ve Rupert Friend, Hannah Ware, Zachary Quinto gibi isimleri baş rollerde gördüğümüz Hitman Ajan 47, vizyona giren beklenen filmlerden biri. Her ne kadar IMDB puanı düşük olsa da aksiyon denilince biz severiz. Agent 47, ölüm makinesi olacak şekilde tasarlanmış bir suikastçidir. Çok güçlü bir şirket, ajanın arkasındaki sırrı çözüp kendi suikastçiler ordusunu kurmak istemektedir.

Far From Men (İnsanlıktan Uzakta)

2014 yapımı Fransız filmi, bu hafta vizyona giren en iyi dram filmi. David Oelhoffen‘ın yazıp yönettiği yapım 100 dakika sürüyor ve her dakikası sizi içine çekiyor. Viggo Mortensen, Nicolas Giraud, Reda Kateb, Djemel Barek, Vincent A. Martinelli gibi isimlerin baş rollerde görüldüğü film Cezayir’de doğan İspanyol asıllı öğretmenin koloniciler tarafından dışlanmasını konu alıyor.

50’li yılların Cezayir’inde, bağımsızlık mücadelesinin verildiği dönemi de gözler önüne seriyor. Film aynı zamanda, Albert Camus’ün Misafir adlı kısa öyküsünden beyazperdeye uyarlanmış. 2014 Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan için yarışan film Arca, CinemaGiovani ve Interfilm ödüllerine layık görüldü.

Önceki İçerikHugh Jackman’ın Maske Bublajına Jim Carrey’den Cevap
Sonraki İçerikNeon ile Tekrar Tasarlanmış 13 Film Afişi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.