Fandango’ya göre 2014 yılının en iyi filmleri

0
8490

ABD’de vizyondaki filmlerle ilgili bilgi, fragman, röportaj ve haberlerin yanında belli başlı eyaletlerdeki sinemalarda gösterimde olan filmler için de bilet satışı yapan Fandango muhabirlerinden Meg McCarthy 2014 yılının en iyi filmlerini seçmiş.

Bu listeye göre 2014 yılının en iyi filmleri ise şu şekilde:

10. Whiplash

Whiplash

İçindeki müzik aşkını dışa vurarak en büyük müzisyen olmayı hedefleyen bir genç ve içindeki potansiyel…Gerçekten harika bir filmdi.

9. Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

Bana göre yılın eğlenceli filmlerinden biri Guardians of the Galaxy!

8. Birdman

Birdman Filmi

Birdman, bir zamanlar ikonik bir süper kahramanı canlandırmış popülerliğini kaybetmiş Raymon Carver’ın kısa hayat hikayesinden uyarlanan müthiş kadrosu ile izlemeye değer bir filmdir. Ayrıca film, 15. Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali seçkisinde de yer almıştır.

7. Boyhood

Boyhood

Boyhood, bana göre bu yılın değil son yılların en iyi filmlerinden biri. Hala izlememiş olanlar gerçekten çok şey kaçırıyor. Benden söylemesi…

6. Wild

Wild

Wild / Yaban filmi, Cheryl Strayed isimli bir yazarın Wild Romanından sinemaya uyarlanmış. Hayatında yaşadığı zorlukları 1100 Mil’lik bir doğa yürüyüşüyle unutmaya ve yaralarını sarmaya çalışmasını konu alıyor.. Film 6 Şubat’ta Türkiye’de vizyona girecek. İzlenesi.

5. Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

Senenin En “Off! Offf! Offf!” filmi bence kesinlikle bu!

4. The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel - 2014 yılının en iyi filmleri

The Grand Budapest Hotel, Wes Anderson hastalarının gözlerini kamaştıran bir film olmuş. İzlerken kendinizi Instagram’da bir profilde dolaşıyormuş gibi hissediyorsunuz. Aşırı aşırısı tatlı bir film.

3. Chef

Chef / Şef

Chef, en iyi aşçı olmayı amaçlayan bir adamın gurme tarafından yerden yere vurulmasıyla başlıyor. Şefin Twitter üzerinden bu gurmeye laf atmasıyla ortalık kızışıyor. Henüz izlememiş iseniz çok eğlenceli ve sıcacık bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

2. Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow filmi, alışılagelmişin aksine farklı bir konuyu ele almış. Aksiyonu ve gerilimi bol bir Bilim-Kurgu filmiydi. Hikayesi ile Supernatural’daki Mistery Spot bölümünü hatırlatmıştır bana.

1. The Drop

The Drop

The Drop / Kirli Para, Tom Hardy’nin Locke filminden sonra vizyona giren başarılı kurgu ve güçlü oyunculukla kendini izleten güzel bir filmidir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir