K-PAX (2001) Film İncelemesi

2043

Prot (Kevin Spacey) akıl hastanesinde yatan bir hasta, dünyaya başka bir gezegenden geldiğini ve insan olmadığını söylüyor. Durum çözülemeyince psikiyatrist Dr. Mark Powell’ın (Jeff Bridges) çalıştığı hastaneye gönderiliyor. Dr. Powell, Prot’a yardımcı olmaya çalışıyor, onunla her gün konuşuyor ve sorunun ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Tabi zaman geçtikçe Prot’un ne kadar inandırıcı olduğunu görüyor ve yaşanan garip olaylarla birlikte şüpheye düşüyor.

K-PAX (2001) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Prot, Dr. Powell’ın her sorusunu cevaplıyor ve ana gezegeni olan K-PAX ile ilgili her istediği bilgiyi veriyor, hiçbir tutarsızlık olmadan. Bunun üstüne Mark, gökbilimci olan bir arkadaşından bu bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol etmesini istiyor ve o zaman işler daha da ilginçleşiyor.

Başlarında çok az sıkabilen ama sabrederseniz kesinlikle değecek bir film. Kevin Spacey ile ilgili çok bir şey söylememe gerek yok sanırım, her zamanki gibi başarılı bir performans sergilemiş. Jeff Bridges için de aynısını söyleyebilirim.

Film sizi de şüpheye düşüren, şaşırtıcı ve etkileyici bir film. İzlemenizi tavsiye ederim. İyi Seyirler.

İlginç Bilgiler

  • Prot’un ünlü güneş gözlüğü gerçekte Bono’ya (U2) aitmiş. Kevin Spacey film için ödünç almak istemiş ve Bono da gözlüğe iyi bakılması ve film bitince hemen iade edilmesi şartıyla kabul etmiş.
  • Prot’un bir muzu kabuğuyla beraber yediği sahne 27 kez çekilmiş.
  • Başta Will Smith Prot’u, Kevin Spacey Dr. Mark Powell’ı oynayacakmış ama Will Smith vazgeçince Spacey Prot’u kendi oynamaya karar vermiş.

K-PAX Filminin Fragmanı

K-PAX (2001) Film İncelemesi

Müzik - 6
Görsellik - 6
Oyuncu Performansları - 9
Yönetmen - 8
Senaryo - 8

7.4

Harika

K-PAX hasta bir adamın kafasında kurduğu bir dünyayı insanlara anlatarak inandırdığı, Kevin Spacey'nin usta oyunluğuyla efsaneleşmiş bir filmdir.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikKorkunun Gerçek Adı: Crimson Peak Fragmanı
Sonraki İçerikX-Men: Apocalypse İlk Görüntüsü İle Bizlerle