Kimlik / Identity (2003) Film İncelemesi

2103

Çok şiddetli bir yağmur fırtınası sırasında 10 yabancının yolu bir motelde kesişiyor. Birbirleriyle görünürde alakası olmayan bu kişileri çok garip olaylar bir araya getiriyor. Yolları sel basmış hiçbir yere gidemiyorlar ve telefonlar da çalışmıyor, böylece geceyi motelde geçirmeye karar veriyorlar.

Kimlik / Identity (2003) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Kimlik / Identity Film İncelemesi

Hepsi kendi derdinde gibi görünen bu insanlar biraz zaman geçirince birbirlerini tanımaya başlıyorlar. Derken limuzin şoförümüz (John Cusack), şoförlüğünü yaptığı aktrisin kesilmiş kafasını buluyor.

Gizemini ve gerilimini son ana kadar koruyan bu filmi, 3.10 Yuma Treni (2007) ve The Wolverine (2013) filmlerinden hatırlayabileceğimiz James Mangold yönetmiş ve başarılı da bir iş çıkarmış bence. Senarist Michael Cooney’i de ayrıca tebrik etmek lazım. Başroller John Cusack ve Ray Liotta tanıdık isimler, onlara Alfred Molina ve Scrubs dizisinin Dr.Cox’ı John C. McGinley eşlik etmiş.

Filmde birkaç kere duyduğumuz “Orada Olmayan Adam“(Antigonish”/”The Little Man Who Wasn’t There) şiiri de garip bir gerilim katmış.

Identity / Kimlik gözden kaçabilecek bir film ama gizem filmlerini sevenler için altın değerinde. İlginç ve şaşırtıcı bir film arıyorsanız tavsiye ederim, iyi seyirler.

Kimlik / Identity Fragmanı

Kimlik / Identity (2003) Film İncelemesi

Müzik - 6
Görsellik - 6
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 7
Senaryo - 8

7

Çok iyi

Kimlik / Identity filmi, çok şiddetli bir yağmur fırtınası sırasında 10 yabancının yolu bir motelde kesişir. Gizemin doruklarda yaşandığı bu film kaçmaz!

User Rating: 4.35 ( 1 votes)
Önceki İçerikGörevimiz Tehlike’den Yeni Türkçe Altyazılı Fragman
Sonraki İçerikTom Hanks Video Klipte Oynarsa!