Küçük Deniz Kızı Masalı Film Oluyor

1426

Walt Disney Animasyon Klasiklerinin 28. filmi olan Küçük Deniz Kızı (The Little MermaidWorking Title ve Universal Pictures tarafından beyaz perdeye uyarlanıyor. Senaryosunu Richard Curtis’in (Love Actually) yapacağı konuşulan filmde deniz kızımız ise Chloe Moretz (The Equalizer) olacakmış. Variety‘e konuşan Chloe’den alınan bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Küçük Deniz Kızı Masalı Film Oluyor

- Reklamlar -

Küçük Deniz Kızı Filminin Detayları

Animasyonu 1989 yılında vizyona giren Küçük Deniz Kızı’nın masalı, Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen tarafından 1837 yılında üretilmişti. Üretilen bu ilk versiyonun ardından Londra Little Angel Tiyatrosu tarafından çocuklar için yeniden yazılmış ve günümüze kadar gelmiş.

Yönetmen için düşünülen Lost in Translation ile En iyi Senaryo Oscar ve Altın Küre ödülü sahibi Sofia Coppola, Chloe’yi kadroda düşünmediği için bu görevi kabul etmeyebileceği gibi sorunların da olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor. Chloe yerine önce Emma Watson ile koşulmuş, Sofia ile daha önce The Bling Ring (2013) filminde birlikte çalışma fırsatı bulan ikili Emma’nın rolü kabul etmemesiyle epey bir hayal kırıklığı yaşadığı da görülüyor.

Universal Studios’ta Küçük Deniz Kızı filmi için, Prodüksiyon ekibinin başında Erik Baiers ve Kreatif ekibin başında ise Chloe Yellin yer alırken; Working Title tarafında Tim Bevan ve Eric Fellner yapımcılığı üstlenirken, Liza Chasin ve Amelia Granger Prodüksiyon ekibinin liderleri olacakmış.

Önceki İçerikDoctor Strange Filminin Çekimlerinden İlk Fotoğraf Geldi
Sonraki İçerikAlice in Wonderland: Through the Looking Glass Fragman ve Karakter Posterleri
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)