Burç Türüne Göre Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler

0
10122

Burç konusu açıldığında akan sular duruyor değil mi? Kişiye ve burç türüne özel film önerileri ile yine yeni yeniden karşınızdayız. Herkes iyi ya da kötü astroloji hakkında bilgiye sahip öyle değil mi? Kimisi “benim burcum Yay’mış ama özelliğini hiç bilmem. Zaten inanmam ki…” der, kimisi de “benim burcum Yengeç, su grubundanım, en önemli özelliğim denizden ayrı kalamamam” kısmındadır. Siz hangi taraftansınız bilmem ama, bizim için önemli olan sizin izlemeniz gereken filmlerdir. Daha önce hiç burç türünüze göre; mutlaka izlemeniz gereken filmi duymuş muydunuz? Hayır mı? O zaman buyurun:

Burç Türüne Göre Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler

12. Koç Burcu

Koç burcunu araştırdık ve önümüze çıkan en önemli özelliklerin; keskin ve kararlı bakışlar, azim, realist oluşu ve de hızlı düşünmesi olduğunu gördük. Dolayısıyla kendimize seçeceğimiz film, bir azmin öyküsü, bir zafer hikayesi olmalıydı. Bu yüzden Cinderella Man Koç burcunun filmi seçildi. 2005 yılında vizyona giren filmin IMDB puanı; 8.0. Zaten Koç burcunu daha aşağısı kurtarmazdı, sonuçta zafer burcu. İrlanda asıllı boksör James Braddock‘un hayat hikayesinden uyarlanan ve üç dalda Oscar ödülüne aday gösterilen filmin baş rollerinde Russel Crowe ve Renée Zellweger bulunuyor.

11. Boğa Burcu

Boğa denilince akla gelen özellikler dingin, sağduyulu ve sabırlı oluşlarıdır. Hayallerle işi yoktur Boğa’ların. İnattan bahsedilirse ise gülüp geçerler. Dolayısıyla biz bir dramı bu burca uygun bulduk. Boğa burcu için filmimiz; Beyond The Hills. ‘4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün’ filmiyle dünya çapında tanınan ve onlarca ödüle layık görülen Cristian Mungiu’nun son filmi ‘Tepelerin Ardında’, Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’ye aday gösterilmişti. IMDB puanı 7.6 olan yapım,  “Umut yoksa, karamsar olmak için de bir sebep kalmamış demektir.” sözünün özüne iten bir filmdir.

10. İkizler Burcu

İkizler denilince akla macera gelir. Kimseyle yarışı yoktur. Bugün burada, yarın başka yerde olacak ve serüven yaşamanın keyfini sürecektir. Durum böyle olunca akla tabi ki serüven filmleri gelir. Bizim İkizler için filmimiz; Görevimiz Tehlike serisi. Biz Görevimiz Tehlike’nin son filmi üzerinden ilerleyelim, çünkü hepsi birbirinden güzel ama 2015 yapımı olunca ele alınan da bu film olacak. IMDB puanı 7.5 olan yapımın baş rolünde her zamanki gibi Tom Cruise var. Ethan Hunt rolündeki Tom, yine ekibiyle birlikte zor görevleri üstlenecek. Macera sevenler için baştan sonra izlenmelik seri.

9. Yengeç Burcu

Sakinliği ve evcilliği ile tanınan Yengeçlere geldi sıra. Vazgeçilmez şeyleri denizlerdir. Durgunluğu severler ve mantık yerine duyguları öndedir. Deniz dibi güzeli mistik dünyasına sizi çekerken, duygularıyla çevrenizde şimdiye kadar hiç göremeyeceğiniz bir ağ tabakası oluşturmuştur. Dolayısıyla seçtiğimiz film; The Deep Blue Sea olacak. IMDB puanı 6.3 olan film 2011 yapımı. İngiliz tiyatro yazarı Terence Rattigan’ın kendi hayatından esinlenerek kaleme aldığı The Deep Blue Sea eserinden yazar ve yönetmen Terence Davies tarafından uyarlanan film, izlenmeye çok çok değer.

8. Aslan Burcu

Aslan denilince akla; aşk ve heyecan geliyor. En karizmatik burç sanırım. ıcak romantik, ateşli aşıklardır. Birlikte olduğu insanın ayaklarını yerden keser. Vee.. Buna uyabilecek fevkalade bir filmimiz de var tabi; Dirty Dancing. IMDB puanı 6.9 olsa da siz ona bakmayın. 80’li yılların önemli filmlerinden biri sayılabilecek yapım, 1988’de en iyi şarkı dalında Oscar ödülünü ‘The Time of My Life’ şarkısıyla kazanmıştı. Bir yaz kampında dans öğretmenliği yapan Johnny Castle, iş dışında kalan vakitlerinde de diğer dansçılarla dans etmektedir. Baby olarak tanınan genç bir kız Johnny’e aşık olur ve onun hem sevgilisi hem de dans partneri olur.

7. Başak Burcu

Başak insanları akıllı ve pratiktir. Mantık ve duygu karmaşası yaşadıkları için, sürekli arayış içindedirler. Yaşamlarında gerçek aşkın sadece mantık süzgecinden geçtiğine inanırlar. Hiçbir sorunuz karşılıksız karşılıksız kalmayacaktır. O adeta bilgi küpüdür ve çok iyi analizler yapar. Bu bağlamda seçtiğimiz film; Predestination olacak. IMDB puanı 7.4 olan yapım, biraz beyin yakar ama iyidir. Sıkı bir bilimkurgu filmi olan Predestination, zamanda seyahat edip olmuş ya da olası olayların önüne geçmeye veya suçluları yakalamaya çalışan bir zamansal ajanın hikayesini konu eder. Çok detay verilmeyecek, sadece övülüp tavsiye edilecek bir filmdir.

6. Terazi Burcu

Terazi denilince akla ilk gelen tabi ki cazibe ve denge. Uyumlu ve sevecen yapısının altında gizli bir güç vardır. Bulunduğu ortamları çok çabuk inceler ve gizli detayların nerede saklı olduğunu bulmaya çalışır. Bu yüzden Terazi için Sherlock Holmes‘ü önersek pek sırıtmaz diye tahmin ediyorum. İki filmi de birbirinden özel olan Sherlock serisi, akıp gidiyor ve zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. 2009 ve 2011 yapımı olan filmlerin baş rollerinde Robert Downey Jr ve Jude Law var. 2011 Holmes’ün IMDB puanı 7.5.

5. Akrep Burcu

Sadece gözleriyle konuşan tek insan, Akrep’tir ve tutku denilince akla ilk bu burç gelir. Bildikleri tek şey vardır o da güçlü ihtirasları ve aşka inançlarıdır. Duygularına kapılırlarsa, tehlikeli olabilirler. Bize tutku dolu bir hikaye gereklidir. Ve onu uzaklarda aramıyoruz; Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku. IMDB puanı 6.5 olan yapımın baş rolünde Erdal Beşikçioğlu mükemmel oyunculuğunu konuşturuyor. Film hikayesi ve senaryosu İlhami Algör’ün aynı adlı romanından esinlenilerek kaleme alındı.

4. Yay Burcu

Özgürlüklerine aşırı düşkün, patavatsızlık derecesinde pratik insanlardır. Doğaya olan tutkuları ile tanınırlar. Kendi burcum diye söylemiyorum en şahane burçtur. 🙂 Uzun süreli hedefler seçer ve bunları gerçekleştirmek için uğraşırlar. Cesur ve fütursuzdurlar. Bizim seçtiğimiz film de Komşum Totoro. Komşum Totoro, Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki’nin kült filmlerle dolu filmografisinin en samimi ve en büyülü hikayelerinden biri. İçinde hem orman perileri, hem macera hem de uzun yolculuklar var. Yanı tam Yay burcu filmi. IMDB puanı 8.0 ve yapım yılı 1988.

3. Oğlak Burcu

Gerçek bir Oğlak’ın iki temel özelliği vardır. Güvenilirlik ve dürüstlük. Oğlaklar ciddilikleri, tutuculukları ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar. Oğlaklar arkadaşları ile ilgili çok iyi sırdaş olurlar. Bize göre bu özellikler tek bir yere çıkıyor: Kingsman. 2014 yapımı filmin IMDB puanı 7.8. Mark Millar‘ın çizgi romanından uyarlanan filmin baş rollerini Colin Firth ve Taron Egerton paylaşıyor. Filmi izlediğinizde tüm Oğlak burcu özelliklerinin filmdeki karakterlerde olduğunu görüp şaşıracaksınız.

2. Kova Burcu

Irk, cinsiyet ve sosyal durumuna bakmaksızın, herkesin aynı olanaklara sahip olmasını isterler. Çoğu zaman yeni bir şeyler keşfetmek için uğraşıda bulunurlar. Kova burcu insanları sevecen tavırları ile tanınırlar ve bencil değildirler. Bir Kova burcu insanı için izlenebilecek en iyi film The Motorcycle Diaries. Küba devrimcisi Che Guevara, 1950’lerde henüz 23 yaşındayken motosikletle seyahate çıkar. Tüm Güney Amerika’yı en yakın arkadaşı Alberto Granado’yla birlikte gezer. Bu sürprizlerle dolu yolculuk, sadece bu iki genç adamın değil, bir sürü ulusun kaderini değiştirecektir. IMDB puanı 7.8

1. Balık Burcu

Genellikle hayal dünyasında yaşarlar. Yaşam görüşleri ciddi fakat gerçekçi değildirler. Sabır, eli açıklık ve duyarlılık bu burçta doğan kişilerin en önemli nitelikleridir. Büyük bir inandırma yetenekleri vardır. Dürüst, vicdan sahibi, sadık ve uysaldırlar. Her çevreye kolayca uyabilirler. Bizim için en uygun film, Hachi. Hachi, Japonya’da meydana gelen gerçek bir hayat hikayesini anlatıyor. Sahibine olan sadakati ile Japonya’dan tüm dünyaya yayılmış bir köpek Hachi; öyle ki yıllar boyu sahibini beklediği tren istasyonuna, köpeğin heykeli dikilmiş. Film Richard Gere’in canlandırdığı profesör Parker Wilson’ın, tren istasyonunda bulduğu Japon kökenli meşhur Akita inu cinsi köpeği evine almasıyla başlar. Mutlaka izlenmelidir.